PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z centrum Ikea w Lublinie?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 wrz 2013 12:03

Co dalej z centrum Ikea w Lublinie?

Inter Ikea Centre Group Poland wciąż nie posiada prawomocnego pozwolenia na budowę układu drogowego wokół planowanej galerii w Lublinie. Realizacja inwestycji miała się rozpocząć w lipcu. Jak informują w rozmowie z Propertynews.pl przedstawiciele inwestora, przedłużający się proces administracyjny będzie miał wpływ na harmonogram inwestycji.

REKLAMA

- Złożyliśmy już wszystkie dokumenty, jakie są niezbędne do uzyskania nowego pozwolenia na budowę. Tym samym uczyniliśmy wszystko, co było możliwe, aby rozpocząć naszą inwestycję. Aktualnie czekamy na wydanie pozwolenia na budowę. Harmonogram budowy zaktualizujemy po jego otrzymaniu - powiedziała w rozmowie z Propertynews.pl Izabela Sawicka, PR Manager w Inter IKEA Centre Group Poland.

Dokładnie chodzi o wydanie pozwolenia na budowę układu drogowego wokół galerii. Na początku sierpnia zostało ono uchylone przez wojewodę z powodu błędów w dokumentacji geodezyjnej oraz uchybień natury formalne. Jak informują przedstawiciele firmy, na wniosek naniesiono wszystkie niezbędne poprawki.

Prawomocne pozwolenie na budowę samego obiektu firma Inter Ikea uzyskała w czerwcu br. Firma nie zamierza jednak rozpoczynać realizacji projektu bez dróg dojazdowych.

- Budowa centrum handlowego i okolicznej infrastruktury drogowej to dwie połączone ze sobą inwestycje. Planujemy rozpocząć je w tym samym terminie - mówi Izabela Sawicka.

Pierwotny plan zakładał oddanie inwestycji do użytku jesienią 2014 roku. Już dziś wiadomo, że tak się nie stanie.

- Przedłużające się procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę infrastruktury drogowej przy centrum handlowym niewątpliwie będą miały swój wpływ na przebieg całego procesu inwestycyjnego. O konkretnych skutkach będziemy mogli powiedzieć dopiero po uzyskaniu decyzji - dowiedział się portal Propertynews.pl.

Lubelskie centrum Inter IKEA Centre Group Poland będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Znajdzie się w nim ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo-wschodniej części kraju sklep IKEA. Koszt inwestycji to około 650 mln zł.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA