PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Empikiem?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2017 16:55

Co dalej z Empikiem? Empik Future Store

Sieć Empik rośnie w siłę. Jej przychody w 2016 roku odnotowały znaczący wzrost. Jak deklarują przedstawiciele właściciela firmy, to tylko początek dalszego rozwoju.

REKLAMA

W minionym roku – przychody ze sprzedaży sieci salonów Empik wzrosły o 8 proc. r/r do 1,32 mld złotych, przy tym drugi rok z rzędu odnotowano wzrost sprzedaży LFL. Empik zanotował znaczący wzrost kluczowych parametrów finansowych, w tym wzrost EBITDA o 24 proc. r/r.

W 2016 r. Empik odnotował wzrost sprzedaży i umocnienie udziałów rynkowych we wszystkich kluczowych kategoriach produktowych: książka, muzyka i film.

Empik.com, jedna z najbardziej popularnych biznesów e-commerce w Polsce, rósł szybciej niż cały rynek sprzedaży internetowej, generując przychody ze sprzedaży wyższe o 25 proc. r/r.

Częścią realizowanej strategii było wdrożenie nowego formatu salonów Empik – tzw. „Future Store”. Nowy w pełni omnichannel’owy format, prezentuje nowoczesny design, intuicyjne rozmieszczenie poszczególnych działów i identyfikację wizualną, system multimediów do prezentacji oferty oraz informacji o wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych w sieci Empik, interaktywne rozwiązania multimedialne, w tym personalny, wirtualny doradca klienta.

Empik uruchomił także własny program lojalnościowy „Mój Empik”, do którego w ciągu pół roku zapisało się ponad 1,6 mln osób. Jest to innowacyjny system oparty na opatentowanej zaawansowanej technologii, która śledzi zachowania zakupowe i preferencje klientów, tworzy personalizowane rekomendacje i oferty dopasowane do upodobań danego klienta. To pierwszy uczący się program lojalnościowy na rynku i pierwszy program na tak dużą skalę, który łączy online i offline w jeden zintegrowany system.

W kontekście dalszego rozwoju Empikfoto – dokonano szeregu inwestycji w rozwój platformy i oferty produktowej.

- W wyniku zmian właścicielskich przeprowadzonych w 2016 r., Empik jest w bardzo dobrej kondycji. Główny priorytet na najbliższe lata, to wsparcie zarządu Empiku w realizacji przyjętej strategii. Wyniki w ostatnich dwóch latach przewyższyły nasze oczekiwania i dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze w większym stopniu wesprzeć realizację strategii. Tylko w 2017 r. na inwestycje Empik przeznaczy około 100 mln złotych, a w ciągu kilku najbliższych trzech latach ta kwota się podwoi. Naszym celem jest zbudowanie spółki uzyskującej przychody w nowych kategoriach produktowych oraz usługach, silnej w sprzedaży online oraz umiejętnie zarządzającej relacjami z klientami. Wierzymy, że Empik to unikatowe aktywo, a realizowane zmiany to jeden z ciekawszych projektów transformacyjnych w handlu w Polsce – dodał Łukasz Waszak, Investment Manager, Penta Investments.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA