PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Galerią Wilanów?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 maj 2016 09:39

Co dalej z Galerią Wilanów? Galeria Wilanów

Galeria Wilanów, flagowy projekt GTC, pozostaje tematem ważnych rozmów z Radą Dzielnicy.

REKLAMA

GTC na początku maja złożył wniosek o odwieszenie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę galerii wraz z poprawioną dokumentacją, uwzględniającą zdecydowaną większość postulatów zgłoszonych przez Radę Dzielnicy w październiku minionego roku. W międzyczasie Komisja Strategii i Planowania 12 maja br. podjęła istotną decyzję o konieczności rozważenia przedstawianych przez dewelopera oraz mieszkańców Wilanowa argumentów dot. samej inwestycji i zadała dodatkowe pytania do Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego ws. przeprowadzenia uzupełniających badań i analiz.

- Cieszymy się, że radni wysłuchali naszych argumentów i podjęli tak ważną decyzję o dodatkowej analizie wszystkich zmiennych tego projektu. To rozważna decyzja – tylko w ten sposób Rada Dzielnicy może rzetelnie ocenić i zestawić oczekiwania wobec galerii z realiami i koniecznymi do spełnienia warunkami i obostrzeniami – komentuje Rafał Twarowski, członek zarządu GTC.

- Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rekordową frekwencją mieszkańców Wilanowa na posiedzeniu Komisji. Wiemy, że z reguły na takie spotkania liczniej stawiają się przeciwnicy niż zwolennicy, tym bardziej miło nam, że pojawiły się głosy poparcia. We wszystkie uważnie się wsłuchujemy - dodaje.

Na otwartym dla mieszkańców posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Rady Dzielnicy Wilanów, Radni podjęli uchwałę dotyczącą dalszego trybu prac nad opiniowaniem procesu i propozycji projektowych powstających w wyniku tego procesu, dotyczącego zmiany planu miejscowego dla Galerii Wilanów.

Radni pozytywnie zaopiniowali tryb procedowania ich uwag przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Jednocześnie zwrócili się z prośbą do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego ws. zrealizowania pogłębionego sondażu dotyczącego stanowiska mieszkańców Wilanowa i ich preferencji w zakresie realizacji inwestycji. Wnieśli także o wykonanie analizy ruchu i rozwiązań komunikacyjnych w okolicy projektowanej galerii handlowej, analizy skutków formalno-prawnych oraz skutków finansowych zmiany planu miejscowego, a także analizy wprowadzenia w zmienionym planie dodatkowych do już istniejących funkcji – funkcję hotelarską i oświatową. Na koniec zawnioskowali do BAiPP o przygotowanie ostatecznej wersji wariantowej propozycji planu ostatnio prezentowanej im przez BAiPP w ramach wewnętrznych konsultacji (bez udziału inwestora), a także o informację o statusie obecnej wersji projektu planu z października ubiegłego roku, która jest już w końcowej fazie uzgodnień, tuż przed wyłożeniem do publicznej wiadomości.

  • Bill 2016-05-18 15:50:42
    Prace tej komisji na szczęście nie mają mocy prawnej. Jak dla mnie to jedna wielka farsa, na której chce zyskać jakaś grupa, bo mieszkańcy raczej na tym tylko stracą. Nie mieszkamy w Hiszpanii by nas rozpieszczało słoneczko w takich otwartych pasażach. Żyjemy w deszczowej, zimnej Polsce.
  • tom 2016-05-18 13:31:17
    Brawo mieszkańcy Wilanowa, nie dajcie się zastraszyć wielkiemu biznesowi, ciesze się ze są tacy społecznie wrazliwi ludzie w tym kraju. trzymam kciuki za Was!

    www.wilanowprzyszlosci.org

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA