PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Rank Progress?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 12:16

Co dalej z Rank Progress? Galeria Aviator

Do niedawna jedna z polskich gwiazd rynku handlowego. Dziś Rank Progress stara się zdobyć fundusze na spłatę zadłużenia. Niewykluczone jest jednak wejście w stan niedoborów gotówkowych. Jaka przyszłość czeka dewelopera?

REKLAMA

Rok 2015 to kolejny z rzędu okres, który Rank Progress zamknął "pod kreską". Firma tłumaczy to zmianą wartości nieruchomości. Sytuacja jest jednak dynamiczna - w czerwcu zapadają obligacje o wartości 132 mln złotych. Ze sprzedaży galerii w Mielcu uda się uzyskać około 7 mln złotych. Łączny zysk firmy, po odliczeniu kredytu na budowę, wyniesie 23 mln złotych.

W tym momencie w portfelu Rank Progress znajduje się siedem obiektów: Galeria Piastów w Legnicy (roczny przychód z najmu: 21,9 mln złotych), Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze (3,4 mln złotych), Galeria Świdnicka w Świdnicy (12,9 mln złotych), Pasaż Wiślany w Grudziądzu (1,8 mln złotych), Brama Pomorza w Chojnicach (13,4 mln złotych), Pogodne Centrum w Oleśnicy (4,6 mln złotych) i Park Handlowy w Krośnie (2 mln złotych). W 2015 roku z tytułu pozostałych umów najmów firma uzyskała 1,7 mln złotych. Łączna powierzchnia najmu firmy wynosi prawie 89 tys. mkw.

Co dalej?

Rank Progress utrzymuje dotychczasową strategię rozwoju. Jej podstawą ma być budowa i wynajem centrów handlowych w różnych formatach, wysokorentownych krótkoterminowych projektów inwestycyjnych, zakładów termicznej utylizacji odpadów oraz działalności handlowo-rozrywkowej.

Co do konkretnych planów na najbliższe miesiące, firma chce budować inwestycję handlową w Olsztynie. Zapewni środki finansowe niezbędne do jej realizacji. Koniec budowy ma nastąpić w III kwartale 2017 roku.

Docelowo, w ciągu 3 najbliższych lat, Rank Progress chce wydać na inwestycje ponad 600 mln złotych, przy czym ze środków własnych pochodzić będzie 30 proc. tej kwoty.- Należy jednak brać pod uwagę fakt, że realizowane i planowane projekty mogą ulegać zmianom, wobec czego zarząd szuka również innych możliwości, w tym wsparcia finansowego u potencjalnych partnerów, którzy mogliby zagwarantować odpowiedni kapitał finansowy jako wkład własny w zamian za współkontrolę nad danym projektem - podaje firma.

Wszystko zależy od finalizacji sprzedaży już posiadanych przez spółkę obiektów. Na sprzedaż są takie projekty: Galerii Świdnickiej w Świdnicy, Centrum Handlowego Brama Pomorza w Chojnicach, Pasażu Wiślanego w Grudziądzu, Pogodnego Centrum w Oleśnicy i Parku Handlowego Miejsce Piastowe k. Krosna, a w następnym etapie także innych obiektów, których budowa już się rozpoczęła, lub wkrótce się rozpocznie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA