PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Tesco?

  • www.portalspozywczy.pl
  • 30 mar 2015 21:41

Co dalej z Tesco?

Coraz częściej pojawiają się plotki na temat ewentualnego wyjścia Tesco z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pragnący zachować anonimowość analityk rynku handlu detalicznego uważa jednak, że taki ruch brytyjskiej sieci na ten moment wydaje się mało prawdopodobny.

REKLAMA

- Nie sądzę, aby Tesco zamierzało sprzedać swój biznes w Europie Środkowo-Wschodniej w celu skoncentrowania się m.in. na rynku brytyjskim. Region CEE odpowiada za ok. 10 proc. przychodów grupy, a Tesco jest jednym z liderów w handlu detalicznym na każdym z rynków tego regionu, w których działa - komentuje analityk dla serwisu portalspozywczy.pl.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Tesco zdecydowało się na scentralizowanie zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zdecydowała się na stworzenie jednego zespołu, który zarządzać będzie biznesami brytyjskiej grupy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech (razem ok. 1 tys. sklepów). Na czele zespołu stanie David Morris, dotychczasowy prezes czeskiego oddziału Tesco. Przetasowania w strukturze menedżerskiej oznaczają, że ze stanowiskiem prezesa Tesco Polska po dziewięciu latach spędzonych w tej roli pożegnał się Ryszard Tomaszewski.

Jak zauważa rozmówca, konsolidacja zarządzania w regionie CEE przyniesie Tesco oszczędności, których sieć szukała.

Komentujący ostatnie zdarzenia w Tesco analityk uważa za bardzo mało prawdopodobne, aby jakiś globalny gracz z rynku handlu detalicznego przejął biznes brytyjskiej sieci w Europie Centralnej. - Większość globalnych graczy mierzy się z wyzwaniami na swoich rodzimych rynkach oraz na rynkach dla siebie kluczowych i właśnie tam alokuje środki finansowe. Wątpię, aby globalne gracze podjęli ryzyko i zainwestowali wielką sumę pieniędzy na nieznanym, a przy tym już wysoce konkurencyjnym rynku - tłumaczy ekspert.

Dodaje, że niektórzy analitycy spekulują, że część biznesu Tesco w CEE mógłby przejąć fundusz inwestycyjny.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA