PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Tesco?

  • www.portalspozywczy.pl
  • 30 mar 2015 21:41

Co dalej z Tesco?

Coraz częściej pojawiają się plotki na temat ewentualnego wyjścia Tesco z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pragnący zachować anonimowość analityk rynku handlu detalicznego uważa jednak, że taki ruch brytyjskiej sieci na ten moment wydaje się mało prawdopodobny.

REKLAMA

- Nie sądzę, aby Tesco zamierzało sprzedać swój biznes w Europie Środkowo-Wschodniej w celu skoncentrowania się m.in. na rynku brytyjskim. Region CEE odpowiada za ok. 10 proc. przychodów grupy, a Tesco jest jednym z liderów w handlu detalicznym na każdym z rynków tego regionu, w których działa - komentuje analityk dla serwisu portalspozywczy.pl.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Tesco zdecydowało się na scentralizowanie zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zdecydowała się na stworzenie jednego zespołu, który zarządzać będzie biznesami brytyjskiej grupy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech (razem ok. 1 tys. sklepów). Na czele zespołu stanie David Morris, dotychczasowy prezes czeskiego oddziału Tesco. Przetasowania w strukturze menedżerskiej oznaczają, że ze stanowiskiem prezesa Tesco Polska po dziewięciu latach spędzonych w tej roli pożegnał się Ryszard Tomaszewski.

Jak zauważa rozmówca, konsolidacja zarządzania w regionie CEE przyniesie Tesco oszczędności, których sieć szukała.

Komentujący ostatnie zdarzenia w Tesco analityk uważa za bardzo mało prawdopodobne, aby jakiś globalny gracz z rynku handlu detalicznego przejął biznes brytyjskiej sieci w Europie Centralnej. - Większość globalnych graczy mierzy się z wyzwaniami na swoich rodzimych rynkach oraz na rynkach dla siebie kluczowych i właśnie tam alokuje środki finansowe. Wątpię, aby globalne gracze podjęli ryzyko i zainwestowali wielką sumę pieniędzy na nieznanym, a przy tym już wysoce konkurencyjnym rynku - tłumaczy ekspert.

Dodaje, że niektórzy analitycy spekulują, że część biznesu Tesco w CEE mógłby przejąć fundusz inwestycyjny.

Więcej na portalspozywczy.pl


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA