PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z warszawskimi inwestycjami GTC?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2014 14:38

Co dalej z warszawskimi inwestycjami GTC?

Firma GTC prowadzi prace związane z budową dwóch galerii handlowych w Warszawie. Jak deklarują przedstawiciele spółki, obiekty powinny być gotowe w 2016 roku. - Jeszcze tym roku zdobędziemy decyzję środowiskową pozwalającą na ich realizację - zadeklarował Alain Ickovics, prezes GTC.

REKLAMA

W tym momencie GTC jest na ostatnim etapie prac związanych z przejęciem wszystkich działek pod inwestycję na Białołęce. Dopiero wtedy możliwe będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę Galerii Północnej. Jednocześnie firma prowadzi procedurę przetargową związaną z wyłonieniem generalnego wykonawcy. Nazwę firmy będziemy mogli poznać za kilka tygodni.

Jeśli chodzi o Galerię Wilanów, spółka musi zdobyć tzw. decyzję środowiskową. przedstawiciele GTC zadeklarowali, że uda się ją otrzymać jeszcze w tym roku.

- Realizację obu projektów chcemy zakończyć w 2016 roku. Zakładamy, że ich budowa potrwa około 22 miesięcy. Dlatego też liczymy na to, że rozpoczęcie realizacji obu inwestycji nastąpi na przełomie tego i przyszłego roku - powiedział Alain Ickovics.

W tym momencie GTC realizuje proces komercjalizacji obu nieruchomości. Powstaną w nich m.in. kina Cinema City (12 sal w Wilanowie i 11 sal na Białołęce) oraz sklepy LPP (4,6 tys. mkw. w Wilanowie i 4,7 tys. mkw. na Białołece).

  • urbanista 2014-03-22 15:38:40
    Decyzja środowiskowa decyzją środowiskową, ale ciekawe jest na jakiej podstawie GTC zamierza wystąpić o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów, skoro wiadomo, że nie zamierza zrobić tego na podstawie obowiązującego planu miejscowego dla tego rejonu, a projekt jego zmiany jest jeszcze b. daleki od uchwalenia (nie był jeszcze nawet wyłożony do publicznego wglądu...). Przy obecnym tempie prac planistycznych w Warszawie, a także ze względu na wybory samorządowe trudno sobie wyobrazić, aby nowy plan miejscowy umożliwiający wystąpienie o pozwolenie na budowę był uchwalony wcześniej niż na początku 2015 r. Termin realizacji Galerii Wilanów w końcu 2016 roku jest więc całkowicie nierealny...


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA