PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z warszawskimi inwestycjami GTC?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2014 14:38

Co dalej z warszawskimi inwestycjami GTC?

Firma GTC prowadzi prace związane z budową dwóch galerii handlowych w Warszawie. Jak deklarują przedstawiciele spółki, obiekty powinny być gotowe w 2016 roku. - Jeszcze tym roku zdobędziemy decyzję środowiskową pozwalającą na ich realizację - zadeklarował Alain Ickovics, prezes GTC.

REKLAMA

W tym momencie GTC jest na ostatnim etapie prac związanych z przejęciem wszystkich działek pod inwestycję na Białołęce. Dopiero wtedy możliwe będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę Galerii Północnej. Jednocześnie firma prowadzi procedurę przetargową związaną z wyłonieniem generalnego wykonawcy. Nazwę firmy będziemy mogli poznać za kilka tygodni.

Jeśli chodzi o Galerię Wilanów, spółka musi zdobyć tzw. decyzję środowiskową. przedstawiciele GTC zadeklarowali, że uda się ją otrzymać jeszcze w tym roku.

- Realizację obu projektów chcemy zakończyć w 2016 roku. Zakładamy, że ich budowa potrwa około 22 miesięcy. Dlatego też liczymy na to, że rozpoczęcie realizacji obu inwestycji nastąpi na przełomie tego i przyszłego roku - powiedział Alain Ickovics.

W tym momencie GTC realizuje proces komercjalizacji obu nieruchomości. Powstaną w nich m.in. kina Cinema City (12 sal w Wilanowie i 11 sal na Białołęce) oraz sklepy LPP (4,6 tys. mkw. w Wilanowie i 4,7 tys. mkw. na Białołece).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • urbanista 2014-03-22 15:38:40
    Decyzja środowiskowa decyzją środowiskową, ale ciekawe jest na jakiej podstawie GTC zamierza wystąpić o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów, skoro wiadomo, że nie zamierza zrobić tego na podstawie obowiązującego planu miejscowego dla tego rejonu, a projekt jego zmiany jest jeszcze b. daleki od uchwalenia (nie był jeszcze nawet wyłożony do publicznego wglądu...). Przy obecnym tempie prac planistycznych w Warszawie, a także ze względu na wybory samorządowe trudno sobie wyobrazić, aby nowy plan miejscowy umożliwiający wystąpienie o pozwolenie na budowę był uchwalony wcześniej niż na początku 2015 r. Termin realizacji Galerii Wilanów w końcu 2016 roku jest więc całkowicie nierealny...

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA