PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co-working wkracza do centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sty 2016 15:09

Co-working wkracza do centrów handlowych Tarasy Zamkowe

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii przybywa osób, które mogą pozwolić sobie na pracę poza biurem. Jednocześnie ci, którzy wykonują swoje obowiązki zawodowe zdalnie, coraz częściej decydują się na wyjście z domu i pracę „między ludźmi”. Potwierdza to ostatni sondaż w Tarasach Zamkowych, centrum handlowym, w którym z bezpłatnego biura co-workingowego regularnie korzysta już kilkadziesiąt osób.

REKLAMA

Co-working to nic innego jak „strefa wspólnej pracy" z dostępem do Internetu, wygodnego stanowiska i podstawowych narzędzi biurowych. Idea wspólnego wynajmowania przestrzeni do pracy przyszła do nas z zachodu i błyskawicznie zyskała szereg zwolenników. Biura co-workingowe działają już we wszystkich większych miastach. Jednak, aby z nich korzystać, trzeba zapłacić określoną przez firmę stawkę.

Dla wielu wolnych strzelców, a także uczniów, studentów i innych osób, które pracują zadaniowo, nie jest to wymarzone rozwiązanie. Na szczęście – nie jest jedyne. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu miejsca coraz więcej centrów handlowych tworzy strefy co-workingowe, dostępne dla wszystkich i - co najważniejsze – zupełnie bezpłatne.

Taka przestrzeń w lubelskich Tarasach Zamkowych funkcjonuje od początku istnienia centrum i z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niej najczęściej freelancerzy, mikroprzedsiębiorcy, programiści, blogerzy, ale też uczniowie i studenci. Do dyspozycji mają powierzchnię wyposażoną w wygodne stanowiska do pracy z bezpłatnym dostępem do szybkiego Internetu - czyli tak naprawdę wszystko, czego potrzebują. Z sondażu przeprowadzonego wśród osób korzystających ze strefy co-workingowej w Tarasach Zamkowych wynika bowiem, że bezpłatny Internet i „własne” biurko (stolik), to najważniejsze czynniki decydujące o wyborze miejsca do pracy (uznało tak ponad 90% ankietowanych). W czym w takim razie biuro co-workingowe jest lepsze od własnych czterech kątów czy kawiarni? Skąd stale rosnące zapotrzebowanie na tego typu strefy?

Wszędzie dobrze, ale w domu niekoniecznie najlepiej

Największą zaletą pracy w domu jest niewątpliwie przekonanie o pozostaniu „panem własnego czasu”, który dodatkowo oszczędzamy na dojazdach. Niekoniecznie przekłada się to jednak na efektywność pracy. W domu bowiem mamy do czynienia z ogromną liczbą bodźców, które nie pozwalają nam właściwie skupić się na obowiązkach. 70% osób ankietowanych w Tarasów Zamkowych stwierdziło, że o wiele łatwiej jest skoncentrować się na pracy, wykonując ją poza domem, a najlepiej - w towarzystwie innych pracujących osób.

- Większość osób korzystających ze strefy co-workingu w Tarasach Zamkowych wcześniej pracowała w domach. Na zmianę miejsca zdecydowali się z potrzeby oddzielenia życia prywatnego od zawodowego - mówi Marta Drzewiecka, Center Manager Tarasów Zamkowych.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA