PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co-working wkracza do centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sty 2016 15:09

Co-working wkracza do centrów handlowych Tarasy Zamkowe

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii przybywa osób, które mogą pozwolić sobie na pracę poza biurem. Jednocześnie ci, którzy wykonują swoje obowiązki zawodowe zdalnie, coraz częściej decydują się na wyjście z domu i pracę „między ludźmi”. Potwierdza to ostatni sondaż w Tarasach Zamkowych, centrum handlowym, w którym z bezpłatnego biura co-workingowego regularnie korzysta już kilkadziesiąt osób.

REKLAMA

Co-working to nic innego jak „strefa wspólnej pracy" z dostępem do Internetu, wygodnego stanowiska i podstawowych narzędzi biurowych. Idea wspólnego wynajmowania przestrzeni do pracy przyszła do nas z zachodu i błyskawicznie zyskała szereg zwolenników. Biura co-workingowe działają już we wszystkich większych miastach. Jednak, aby z nich korzystać, trzeba zapłacić określoną przez firmę stawkę.

Dla wielu wolnych strzelców, a także uczniów, studentów i innych osób, które pracują zadaniowo, nie jest to wymarzone rozwiązanie. Na szczęście – nie jest jedyne. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu miejsca coraz więcej centrów handlowych tworzy strefy co-workingowe, dostępne dla wszystkich i - co najważniejsze – zupełnie bezpłatne.

Taka przestrzeń w lubelskich Tarasach Zamkowych funkcjonuje od początku istnienia centrum i z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niej najczęściej freelancerzy, mikroprzedsiębiorcy, programiści, blogerzy, ale też uczniowie i studenci. Do dyspozycji mają powierzchnię wyposażoną w wygodne stanowiska do pracy z bezpłatnym dostępem do szybkiego Internetu - czyli tak naprawdę wszystko, czego potrzebują. Z sondażu przeprowadzonego wśród osób korzystających ze strefy co-workingowej w Tarasach Zamkowych wynika bowiem, że bezpłatny Internet i „własne” biurko (stolik), to najważniejsze czynniki decydujące o wyborze miejsca do pracy (uznało tak ponad 90% ankietowanych). W czym w takim razie biuro co-workingowe jest lepsze od własnych czterech kątów czy kawiarni? Skąd stale rosnące zapotrzebowanie na tego typu strefy?

Wszędzie dobrze, ale w domu niekoniecznie najlepiej

Największą zaletą pracy w domu jest niewątpliwie przekonanie o pozostaniu „panem własnego czasu”, który dodatkowo oszczędzamy na dojazdach. Niekoniecznie przekłada się to jednak na efektywność pracy. W domu bowiem mamy do czynienia z ogromną liczbą bodźców, które nie pozwalają nam właściwie skupić się na obowiązkach. 70% osób ankietowanych w Tarasów Zamkowych stwierdziło, że o wiele łatwiej jest skoncentrować się na pracy, wykonując ją poza domem, a najlepiej - w towarzystwie innych pracujących osób.

- Większość osób korzystających ze strefy co-workingu w Tarasach Zamkowych wcześniej pracowała w domach. Na zmianę miejsca zdecydowali się z potrzeby oddzielenia życia prywatnego od zawodowego - mówi Marta Drzewiecka, Center Manager Tarasów Zamkowych.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA