PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co zyskuje, a co traci Baltona?

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 lip 2016 10:17

Co zyskuje, a co traci Baltona? Baltona, mat. prasowe

Baltona, operator sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie, zanotowała w czerwcu br. znaczący wzrost sprzedaży w segmencie food & beverage. Spadła natomiast sprzedaż w sklepach zlokalizowanych na lotniskach.

REKLAMA

Czerwiec był dla Baltony miesiącem wzrostu w wysoko rentownym segmencie gastronomicznym – dynamika sprzedaży w punktach gastronomicznych wyniosła w ubiegłym miesiącu +34 proc. r/r. Niewielkie spadki zanotowano natomiast w segmencie travel retail, gdzie sprzedaż w sklepach zlokalizowanych na lotniskach spadła w czerwcu -7 proc. r/r. Spadki widoczne od kilku miesięcy w segmencie B2B są natomiast następstwem konsekwentnie realizowanej strategii wygaszania nierentownych linii biznesowych.

- Cieszy nas systematyczny wzrost sprzedaży w punktach gastronomicznych zlokalizowanych na lotniskach i dworcu kolejowym w Krakowie. Bardzo dobre wyniki sprzedażowe, jakie udało nam się osiągnąć w czerwcu, są dla nas dowodem na to, że – mimo dużej konkurencji, jaka istnieje w segmencie gastronomicznym – oferowane przez nas formaty: Travel Chef, Coffee Express i Cavarious dobrze wpasowują się w potrzeby konsumentów. Ten ostatni po raz pierwszy uruchomiliśmy na odnowionym terminalu Non Schengen w porcie lotniczym Katowice Pyrzowice, który został oddany do użytku w ubiegłym miesiącu. Zaproponowany przez nas nowoczesny format powierzchni handlowej na nowym terminalu w Katowicach podoba się klientom. Jesteśmy zadowoleni z trafficu – zaprojektowaliśmy powierzchnię handlową w taki sposób, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. W najbliższych miesiącach liczymy także na poprawę wyników w segmencie travel retail. Wakacje są okresem sprzyjającym podróżowaniu, dlatego spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży nie tylko w punktach gastronomicznych, ale również sklepach zlokalizowanych na lotniskach, na których obecna jest Baltona - mówi Piotr Kazimierski, prezes zarządu spółki PHZ Baltona.

Jak podaje firma, w wyniku niekorzystnego dla niej rozstrzygnięcia konkursu na najem powierzchni komercyjnej w Gdańsku, koncesja na obsługę lotniska wygaśnie częściowo w kwietniu 2017 roku, ale Baltona pozostanie z częścią działalności handlowej i gastronomicznej aż do czerwca 2018 roku.

- W międzyczasie planujemy zintensyfikować starania o nowe koncesje w innych lokalizacjach. Mamy stabilny bilans i możemy inwestować w nowe otwarcia. Po wakacjach zamierzamy startować w przetargu na obsługę lotniska we Wrocławiu. Cały czas staramy się także o rozszerzenie koncesji w portach lotniczych, w których prowadzimy już działalność – mówi Piotr Kazimierski, prezes zarządu spółki PHZ Baltona.

  • 1
  • 2
  • Paweł 2016-07-11 10:46:20
    "Baltona, operator sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie, zanotowała w czerwcu br. znaczący wzrost sprzedaży w segmencie food & beverage."
    ...a nie można napisać w segmencie jedzenia o napojów?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA