PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coccodrillo kontynuuje wzrosty w lutym

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 mar 2018 17:14

Coccodrillo kontynuuje wzrosty w lutym Sklep Coccodrillo (mat.pras.)

Spółka CDRL zanotowała kolejny miesiąc wzrostowy. Przychody osiągnięte w lutym przez polskie sklepy wyniosły 7,9 mln zł i były o 2 proc. wyższe niż przed rokiem. Przychody kanału e-commerce w Polsce wzrosły  r/r o 10 proc. i były na poziomie 1,3 mln zł.

REKLAMA

- Cieszy nas utrzymana, rosnąca tendencja sprzedażowa polskich sklepów i kanału e-commerce. Pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych klienci chętnie odwiedzali nasze sklepy i dokonywali zakupów - powiedział prezes Marek Dworczak.

Narastająco, przez dwa pierwsze miesiące roku, spółka zanotowała 19,6 mln zł przychodów z polskich sklepów, co stanowi 13 proc. wzrost wobec analogicznego okresu 2017 roku. W tym czasie przychody z kanału e-commerce w Polsce wzrosły o 67 proc. wobec poprzedniego roku i były na poziomie 3,8 mln zł.

Na początku lutego spółka uruchomiła pierwszą placówkę handlową w Niemczech, w Lüdenscheid. Działający w formule „shop in shop” punkt Coccodrillo zlokalizowany jest w sklepie MyToys.

Przez cały 2017 rok spółka osiągnęła przychód w wysokości 147,08 mln zł z polskich sklepów, co stanowi 7-proc. wzrost w stosunku do 2016 roku. Polski kanał e-commerce wygenerował 16,43 mln zł przychodu co oznacza, że wzrósł o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

W I-III kwartale wszystkie przychody grupy CDRL, w tym również eksportowe wyniosły 167,58 mln zł i były o 10,6 proc. większe niż przed rokiem. Spółka opublikuje wyniki finansowe za cały rok 20 marca.

W roku 2017 w skład handlowej grupy wchodziło 505 punktów handlowych. Oznacza to wzrost o 4 proc. w stosunku do roku 2016. Z tego 249 placówek to sklepy w Polsce, 140 jest zlokalizowanych w innych państwach Unii Europejskiej a 116 – poza nią.

W 2018 spółka planuje optymalizację krajowych punktów sprzedażowych oraz otwarcia 30-40 nowych sklepów za granicą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA