PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coccodrillo rośnie w internecie, słabiej wypadają sklepy

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 paź 2016 11:02

Coccodrillo rośnie w internecie, słabiej wypadają sklepy Coccodrillo, mat. prasowe

We wrześniu przychody spółki CDRL w polskich sklepach wyniosły 9,31 mln zł wobec 9,69 mln zł przed rokiem. Spółka kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży w kanale internetowym w Polsce, gdzie zanotowała 60-proc. wzrost.

REKLAMA

Od początku roku przychody właściciela sieci Coccodrillo w polskich sklepach wyniosły 99,72 mln zł, co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z wzrostów notowanych w internetowym kanale sprzedaży, który staje się dla nas coraz ważniejszy. Jego rozwój to dla nas jeden z priorytetów – powiedział wiceprezes CDRL Tomasz Przybyła.

Przychody spółki w polskim kanale e-commerce wyniosły we wrześniu 1,55 mln zł wobec 0,97 mln zł przed rokiem. Od początku roku skumulowane przychody w tym kanale sprzedaży wyniosły już 9,16 mln zł, co oznacza, że są aż o 90 proc. wyższe niż przed rokiem.

Spółka otwiera kolejne wersje językowe swojego sklepu internetowego. Obecnie działają już wersje w językach: czeskim, słowackim, niemieckim (osobna dla rynku niemieckiego i austriackiego) oraz angielskim.

Marka Coccodrillo jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach jak Chiny, Brazylia, czy Arabia Saudyjska. Grupa regularnie rozwija sieć sprzedaży. Na koniec czerwca miała już 246 sklepów Coccodrillo w Polsce, czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem. Łączna powierzchnia polskich sklepów wynosiła 16.891 m.kw., co oznacza wzrost o 9 proc. rok do roku.

Liczba sklepów zagranicznych wzrosła o 36 proc. w skali roku do 225. Łącznie CDRL miało 471 punktów sprzedaży na koniec I połowy roku.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA