PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield odpowiedzialny za komercjalizację trzech centrów handlowych otwartych w IV kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2011 13:01

W czwartym kwartale br. otwarto Millenium Hall w Rzeszowie, Futura Park w Krakowie oraz Galerię Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Obiekty te stanowią łącznie blisko jedną czwartą podaży bieżącego roku. Za ich komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.

REKLAMA

15 października nastąpiło uroczyste otwarcie największego w Rzeszowie centrum kulturalno-handlowego - Millenium Hall, z bogatą ofertą handlową oraz rekreacyjno-rozrywkową. Galeria ma powierzchnię 110 tys. mkw., z czego 56.612 mkw. zostało przeznaczone pod wynajem.

Millenium Hall mieści się w centrum miasta, przy głównym trakcie handlowym Rzeszowa, ulicy Rejtana. W obiekcie znajduje się 250 sklepów, sale konferencyjne i zaplecze hotelowe dla klientów biznesowych. Atutem projektu jest skwer eventowy znajdujący się w centrum obiektu z oryginalną fontanną multimedialną. Miejsce to może pomieścić około 6 tys. osób i zostało przystosowane do organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Millenium Hall jest największą galerią handlową oddaną do użytku w Polsce w 2011 r. Oprócz reprezentowania właściciela obiektu w zakresie wynajmu powierzchni, firma Cushman & Wakefield była zaangażowana także w prace projektowe. Autorką projektu wnętrz Millenium Hall jest Magdalena Mika-Kosior z Cushman & Wakefield Polska. Właścicielem Millenium Hall jest spółka Develop Investment.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA MILLENIUM HALL

19 października otwarto kompleks Futura Park Kraków, łączący w ramach jednego budynku funkcje centrum outlet i parku handlowego. Futura Park uzyskała pierwszy w Polsce certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM dla obiektu handlowego. Powierzchnia obiektu wynosi 44.000 mkw. i mieści 140 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Inwestorem jest hiszpańska spółka NEINVER.

ZOBACZ ZDJĘCIA  Z OTWARCIA FUTURA PARK KRAKÓW

Galeria Ostrovia, której otwarcie miało miejsce 14 października, to pierwszy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Ostrowie Wielkopolskim. Jego powierzchnia najmu wynosi 36 tys. mkw. Obiekt mieści 100 sklepów. Inwestorem Galerii Ostrovia jest firma West Investment z grupy Saller. Generalnym wykonawcą firma Budrem, a projektantem Pentagram.

- Cieszymy się, że kolejni inwestorzy uznanych obiektów handlowych powierzyli nam komercjalizację powierzchni handlowej. Współpraca z profesjonalnym doradcą na wczesnym etapie powstawania obiektów pozwala zapewnić optymalny skład najemców, z korzyścią dla klientów, właścicieli obiektów oraz samych najemców. Wszystkie trzy obiekty są prawie w całości wynajęte - mówi Piotr Kaszyński, Partner i Dyrektor działu powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA