PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield odpowiedzialny za komercjalizację trzech centrów handlowych otwartych w IV kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2011 13:01

W czwartym kwartale br. otwarto Millenium Hall w Rzeszowie, Futura Park w Krakowie oraz Galerię Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Obiekty te stanowią łącznie blisko jedną czwartą podaży bieżącego roku. Za ich komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.

REKLAMA

15 października nastąpiło uroczyste otwarcie największego w Rzeszowie centrum kulturalno-handlowego - Millenium Hall, z bogatą ofertą handlową oraz rekreacyjno-rozrywkową. Galeria ma powierzchnię 110 tys. mkw., z czego 56.612 mkw. zostało przeznaczone pod wynajem.

Millenium Hall mieści się w centrum miasta, przy głównym trakcie handlowym Rzeszowa, ulicy Rejtana. W obiekcie znajduje się 250 sklepów, sale konferencyjne i zaplecze hotelowe dla klientów biznesowych. Atutem projektu jest skwer eventowy znajdujący się w centrum obiektu z oryginalną fontanną multimedialną. Miejsce to może pomieścić około 6 tys. osób i zostało przystosowane do organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Millenium Hall jest największą galerią handlową oddaną do użytku w Polsce w 2011 r. Oprócz reprezentowania właściciela obiektu w zakresie wynajmu powierzchni, firma Cushman & Wakefield była zaangażowana także w prace projektowe. Autorką projektu wnętrz Millenium Hall jest Magdalena Mika-Kosior z Cushman & Wakefield Polska. Właścicielem Millenium Hall jest spółka Develop Investment.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA MILLENIUM HALL

19 października otwarto kompleks Futura Park Kraków, łączący w ramach jednego budynku funkcje centrum outlet i parku handlowego. Futura Park uzyskała pierwszy w Polsce certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM dla obiektu handlowego. Powierzchnia obiektu wynosi 44.000 mkw. i mieści 140 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Inwestorem jest hiszpańska spółka NEINVER.

ZOBACZ ZDJĘCIA  Z OTWARCIA FUTURA PARK KRAKÓW

Galeria Ostrovia, której otwarcie miało miejsce 14 października, to pierwszy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Ostrowie Wielkopolskim. Jego powierzchnia najmu wynosi 36 tys. mkw. Obiekt mieści 100 sklepów. Inwestorem Galerii Ostrovia jest firma West Investment z grupy Saller. Generalnym wykonawcą firma Budrem, a projektantem Pentagram.

- Cieszymy się, że kolejni inwestorzy uznanych obiektów handlowych powierzyli nam komercjalizację powierzchni handlowej. Współpraca z profesjonalnym doradcą na wczesnym etapie powstawania obiektów pozwala zapewnić optymalny skład najemców, z korzyścią dla klientów, właścicieli obiektów oraz samych najemców. Wszystkie trzy obiekty są prawie w całości wynajęte - mówi Piotr Kaszyński, Partner i Dyrektor działu powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA