PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czego boją się najemcy?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sie 2016 12:19

Czego boją się najemcy? fot. Wittchen

Agresywna konkurencja, nowe podatki czy problemy związane z produkcją towarów poza granicami kraju. Zarząd Wittchen wylicza zagrożenia, przed jakimi staje marka.

REKLAMA

Jak podaje w raporcie podsumowującym 2015 rok Wittchen, jednym z głównych zagrożeń niezależnych od działań spółki są kwestie makroekonomiczne. Szczególnie ważne są tu zawirowania w gospodarce przejawiające się m.in. poprzez politykę podatkową czy inflację, a także stabilność sytuacji politycznej. Problemem są możliwe sankcje nakładane na i przez Rosję, a także wyzwania stojące za wciąż trwającym konfliktem rosyjsko-ukraińskim. 

Możliwym zagrożeniem dla przyszłości Wittchena jest także kwestia popytu na produkty. Jak przyznaje marka, jej towary należą do segmentu premium, przez co nie są to dobra zaspokajane w pierwszej kolejności. Ewentualne problemy wiążące się z sytuacją polityczną mogą więc wpłynąć na sprzedaż.

Dużo poważniejszą kwestią jest konsekwencja agresywnej ekspansji konkurencji. - Zagraniczne przedsiębiorstwa, w sytuacji obniżenia się popytu wewnętrznego we własnym kraju, poszukując nowych rynków zbytu, rozpoczynają lub przyspieszają ekspansję na rynek polski - pisze Wittchen. W związku z tym nasilane są działania sprzedażowe. Wittchen zapowiada, że w przypadku dalszego nasilenia konkurencji podjęte zostaną dodatkowe procedury w celu utrzymania pozycji rynkowej. Może to doprowadzić do zwiększenia wydatków i obniżki marż.

Wpływ na spółkę będą miały także ewentualne zmiany stopy procentowej oraz zmiany kursów walutowych, szczególnie euro i dolarów. - Grupa zaopatruje się głównie u zagranicznych dostawców. Większość z tych dostawców działa w Chinach - pisze Wittchen. Jak tłumaczy spółka, w przyszłości można spodziewać się podwyższania cen sprzedaży produktów przed wytwórców w Państwie Środka.

Oprócz naturalnych dla każdej sieci handlowej ryzyk (np. sezonowości sprzedaży, uzależnienia od jednej grupy odbiorców), Wittchen wskazuje na ryzyka związane z działalnością punktów handlowych. Chodzi m.in. o konieczność zamykania nierentownych sklepów, przez co zamierzona powierzchnia sprzedaży może nie zostać osiągnięta. Każdorazowe otwarcie punktu wiąże się również z wydatkami, przez co spółka ostrożnie podchodzi do podpisywania umów najmu.

W przyszłości problemem mogą się okazać również zmiany w regulacjach celnych (wprowadzenie ceł zaporowych przez Unię Europejską) czy regulacjach prawno-podatkowych (np. zmiany w prawie czy interpretacji przepisów). Spółka wskazuje również na nowe obciążenia podatkowe. Konsekwencje tzw. podatku handlowego są obecnie nie do określenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA