PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czerwona Torebka prowadzi zaawansowane prace nad 12 inwestycjami na Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 paź 2012 11:08

Czerwona Torebka prowadzi zaawansowane prace nad 12 inwestycjami na Śląsku

Dotychczas w województwie śląskim zostały otwarte trzy pasaże handlowe Czerwona Torebka. W zaawansowanym procesie inwestycyjnym znajduje się 12 nowych obiektów. - Górny Śląsk jak i Dolny Śląsk są obszarem intensywnej eksploracji ze względu na wysoką gęstość zaludnienia oraz duży potencjał siły nabywczej - informuje portal Propertynews.pl Paweł Ciszek, dyrektor Departamentu Operacyjnego spółki Czerwona Torebka.

REKLAMA

Na Śląsku Czerwone Torebki powstały w: Żorach, Bytomiu i Czerwionce - Leszczynach. W województwie dolnośląskim portfolio sieci obejmuje 12 obiektów, w tym jeden otwarty - w Świebodzicach.

Jak mówi Paweł Ciszek, duże miasta, zarówno na Śląsku jak i Dolnym Śląsku, osiągnęły już znaczne nasycenie obiektami wielkopowierzchniowymi, choć jest ono niewątpliwie mniejsze niż w podobnej wielkości ośrodkach miejskich w innych częściach kraju.

- Dostrzegamy w tych rejonach bardzo wysoki potencjał związany z formatem, który oferuje Czerwona Torebka, czyli dla miejsc szybkich i wygodnych zakupów, w niewielkich jednokondygnacyjnych obiektach integrujących handel lokalny - mówi Paweł Ciszek.

Dyrektor Departamentu Operacyjnego w firmie Czerwona Torebka podkreśla też, że spółka obserwuje zainteresowanie tymi lokalizacjami ze strony najemców.

Paweł Ciszek zwraca jednak uwagę na bariery inwestowana w tych regionach. - Stają się nimi grunty, które w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych zostały już niemal całkowicie wyczerpane - podkreśla. - Na podobne bariery napotykają dyskonty, których zainteresowanie obejmuje tereny od 3 500 mkw. do 5 000 mkw. Koncept Czerwonej Torebki zakłada, że obiekty mogą powstawać na dużo mniejszych działkach, bo już od 1 700 mkw. i zwykle nie przekraczają 3 000 mkw. - tłumaczy Paweł Ciszek.

Więcej o branży handlowej na Dolnym i Górnym Śląsku będzie się można dowiedzieć na konferencjach Property Forum Katowice oraz Property Forum Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA