PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czerwona Torebka z potencjałem na otwarcie ponad 2. tys. dyskontów

  • www.portalspozywczy.pl
  • 23 maj 2014 09:25

Czerwona Torebka z potencjałem na otwarcie ponad 2. tys. dyskontów

- Najwięcej Dyskontów Czerwona Torebka mogłoby powstać w województwie mazowieckim - ponad 400, z czego ponad 300 w samej aglomeracji warszawskiej. W województwie śląskim mogłoby zostać otwartych ponad 340 placówek - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka.

REKLAMA

Gdy Czerwona Torebka wchodziła na giełdę, padły zapowiedzi uruchomienia ok. 1900 pasaży handlowych do 2021 r. Czy to można jakoś odnieść do tego, ile na rynku może pojawić się Dyskontów Czerwona Torebka?

Nie doszukiwałbym się analogii pomiędzy tymi liczbami ze względu na to, że są to zupełnie inne koncepty. Natomiast nie ukrywamy, że liczba ponad 2 tys. obiektów jest realna. Mamy doskonały portfel nieruchomości, przy bardzo silnej ekspansji jesteśmy w stanie dostarczać 150-200 obiektów rocznie. Oczywiście gdy mówię o 2 tys. sklepów, mam na myśli okres kolejnych 10 lat.

Z szacunków Grupy, które widziałem ostatnio wynika, że w Polsce mogłoby powstać ponad 2,3 tys. Dyskontów Czerwona Torebka. Które województwa mają największy potencjał?

Pracując nad projektem zbadaliśmy możliwości ekspansji w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców w całej Polsce. Szacujemy, że obecnie bylibyśmy w stanie otworzyć ponad 2,3 tys. sklepów Dyskont Czerwona Torebka. Oczywiście jest to stan na teraz, rynek cały czas się zmiana, a my musimy na te zmiany reagować, musimy być elastyczni.

Najwięcej sklepów mogłoby powstać w województwie mazowieckim - ponad 400, z czego ponad 300 w samej aglomeracji warszawskiej. W województwie śląskim mogłoby zostać otwartych ponad 340 placówek. W województwie dolnośląskim i małopolskim jest miejsce na prawie 200 sklepów a w łódzkim, pomorskim i wielkopolskim na ponad 150. Najmniejsze możliwości rozwoju widzimy w województwach lubuskim, opolskim, podlaskim i świętokrzyskim, gdzie mogłoby powstać średnio po ok. 50 sklepów.

Ile dyskontów Grupa otworzy w tym roku?

Nasza lista lokalizacji zmienia się dość dynamicznie ponieważ mocno pracujemy nad ekspansją. Jeżeli chodzi o ilość otwarć, to w tym roku planujemy uruchomić kilkadziesiąt obiektów. W Polsce proces inwestycyjny wiąże się z uzyskaniem wielu pozwoleń, m.in. na budowę i z ogólną procedurą administracyjną i to ona jest największą niewiadomą. Czasami dochodzi do znacznych opóźnień w realizacji niektórych inwestycji. Wszystkie sieci handlowe zmagają się z tym problemem. Zakończenie cyklu realizacji obiektu generalnie przypada na końcówkę roku, tak jest i w naszym przypadku. Najwięcej sklepów otworzymy w drugiej połowie roku.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA