PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czerwona Torebka zainteresowana kolejnymi przejęciami

  • Autor: PAP
  • 20 sty 2014 07:12

Czerwona Torebka planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy otworzyć nawet 100 dyskontów pod tą samą nazwą. Jednocześnie firma myśli nad kolejnymi przejęciami.

REKLAMA

Ze względu na sytuację na rynku nieruchomości teraz koncentrujemy się na działalności handlowej. Jesteśmy holdingiem, który będzie rozwijany w prawie wszystkich kanałach dystrybucji - z wyjątkiem hipermarketów" - powiedział PAP Ciszek.

W grupie znajdują się obecnie sklepy typu convenience (Małpka Express), e-commerce (Merlin.pl), pasaże handlowe oraz nowy format - Dyskonty Czerwona Torebka.

Pierwsze pilotażowe dyskonty spółka uruchomiła w grudniu 2013 roku w pięciu miastach: w Gdańsku, Działdowie, Bydgoszczy, Bytomiu i Białymstoku. Kilka dni temu otwarte zostały kolejne dyskonty w Nowym Sączu, Szczecinie oraz Gorzowie Wielkopolskim.

"Na pierwszy kwartał tego roku planujemy kolejne otwarcia. Pod koniec 2014 chcemy zarządzać kilkudziesięcioma Dyskontami Czerwona Torebka, a docelowo zamierzamy otwierać po 100 sklepów rocznie" - powiedział Ciszek, dodając, że sklepy będą powstawać w całej Polsce, zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Prezes wskazał, że w Dyskontach Czerwona Torebka, w przeciwieństwie do innych dyskontów obecnych na rynku, nie ma produktów pod markami własnymi. Przy każdym z produktów widoczne są dwie ceny: detaliczna i hurtowa, która będzie obowiązywać przy zakupie co najmniej 6 sztuk produktu.

Grupa rozwija też sieć sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express.

"Obecnie na rynku działa już blisko 220 sklepów Małpka Express. W tym roku zaplanowanych jest kolejnych 200 otwarć. W dłuższym terminie, od 2015 r., sieć ma otwierać co najmniej 300 placówek rocznie. Do końca 2021 roku na terenie kraju będzie działać 2500 sklepów Małpka Express" - powiedział Ciszek.

W maju 2013 roku Czerwona Torebka przejęła spółkę Merlin.pl, której celem na 2014 rok jest umocnienie pozycji wśród sklepów internetowych typu multistore.

Czerwona Torebka nie wyklucza kolejnych przejęć.

"Jesteśmy zainteresowani akwizycjami, ale jesteśmy bardzo ostrożni. Obecnie przyglądamy się kilku projektom, ale nie spodziewamy się zbyt szybko finalizacji konkretnej transakcji" - powiedział Ciszek.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA