PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czysty biznes w centrach handlowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 wrz 2015 13:24

Mała konkurencja, ogromny rynek – takie warunki zdecydowanie sprzyjają biznesowi konserwacji i czyszczenia tkanin, który przez ostatnie lata rozwija się niezwykle dynamicznie - także w centrach handlowych.

REKLAMA

Największą siecią pralni w Polsce jest obecnie francuska sieć 5àsec, która posiada ponad 120 placówek w całym kraju, głównie w centrach handlowych. Jej właścicielem jest spółka EBS S.A., która w zeszłym roku przejęła także sieci restauracji Flunch, Pizza Pai oraz Salad&Co. Pierwszą pralnię 5àsec otwarto w 1999 roku w Katowicach.

Francuski gigant jest też jednym z liderów na arenie międzynarodowej - średnio co trzy dni na świecie otwiera nowy salon, a co roku powiększa swój rynek o dwa nowe kraje. Firma jest już obecna w 30 państwach i właśnie otwiera swój pierwszy punkt w Kolumbii.

Eksperci zapowiadają jednak, że rynek pralni nie tylko rośnie, ale i ulega dużej metamorfozie – coraz więcej klientów, zamiast zanosić odzież do pralni, będzie chciało skorzystać z tej samej usługi bezpośrednio z dostawą do domu. Innowacyjna indyjska firma Laundry Project, obok usługi telefonicznej, wprowadziła nawet specjalną aplikację, za pomocą której klienci łatwo i szybko mogą zamówić pranie korzystając ze smartphone'a. W Polsce usługę prania na telefon oferuje m.in. firma Dry & Clean.

Podążając za najnowszymi trendami, w zeszłym roku 5àsec, we współpracy z Paczkomatami, wprowadził usługę Hishine (tak zwane „pralniomaty”), w ramach której pranie można „nadać” i „odebrać” tak samo, jak paczki. Pranie nadaje się bezpośrednio w pralniomacie lub przez internet. Mimo wszystko, na ten moment stacjonarne punkty 5àsec radzą sobie dobrze – świadczy o tym fakt, że firma wciąż poszukuje nowych partnerów franczyzowych. Wysokość zysku zależy m.in. od lokalizacji pralni oraz struktury finansowania inwestycji.

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA