PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czysty biznes w centrach handlowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 wrz 2015 13:24

Mała konkurencja, ogromny rynek – takie warunki zdecydowanie sprzyjają biznesowi konserwacji i czyszczenia tkanin, który przez ostatnie lata rozwija się niezwykle dynamicznie - także w centrach handlowych.

REKLAMA

Największą siecią pralni w Polsce jest obecnie francuska sieć 5àsec, która posiada ponad 120 placówek w całym kraju, głównie w centrach handlowych. Jej właścicielem jest spółka EBS S.A., która w zeszłym roku przejęła także sieci restauracji Flunch, Pizza Pai oraz Salad&Co. Pierwszą pralnię 5àsec otwarto w 1999 roku w Katowicach.

Francuski gigant jest też jednym z liderów na arenie międzynarodowej - średnio co trzy dni na świecie otwiera nowy salon, a co roku powiększa swój rynek o dwa nowe kraje. Firma jest już obecna w 30 państwach i właśnie otwiera swój pierwszy punkt w Kolumbii.

Eksperci zapowiadają jednak, że rynek pralni nie tylko rośnie, ale i ulega dużej metamorfozie – coraz więcej klientów, zamiast zanosić odzież do pralni, będzie chciało skorzystać z tej samej usługi bezpośrednio z dostawą do domu. Innowacyjna indyjska firma Laundry Project, obok usługi telefonicznej, wprowadziła nawet specjalną aplikację, za pomocą której klienci łatwo i szybko mogą zamówić pranie korzystając ze smartphone'a. W Polsce usługę prania na telefon oferuje m.in. firma Dry & Clean.

Podążając za najnowszymi trendami, w zeszłym roku 5àsec, we współpracy z Paczkomatami, wprowadził usługę Hishine (tak zwane „pralniomaty”), w ramach której pranie można „nadać” i „odebrać” tak samo, jak paczki. Pranie nadaje się bezpośrednio w pralniomacie lub przez internet. Mimo wszystko, na ten moment stacjonarne punkty 5àsec radzą sobie dobrze – świadczy o tym fakt, że firma wciąż poszukuje nowych partnerów franczyzowych. Wysokość zysku zależy m.in. od lokalizacji pralni oraz struktury finansowania inwestycji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA