PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dayli do uratowania? Restrukturyzacja zamiast upadłości

  • Autor: PAP/PropertyNews.pl
  • 05 sty 2016 16:33

Dayli do uratowania? Restrukturyzacja zamiast upadłości Dayli

Dayli Polska złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego - poinformował zarząd Kerdos Group.

REKLAMA

O problemach, z jakimi boryka się Grupa Kerdos pisaliśmy w grudniu 2015 roku. Poprzedni zarząd spółki złożył wniosek o upadłość jeszcze w listopadzie. Nowi członkowie zarządu - niezwłocznie po objęciu stanowisk - podjęli działania mające na celu weryfikację stanu spółki w tym w szczególności zaistnienia stanu niewypłacalności będącego podstawą złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości.

Przeprowadzona przez nowo powołany zarząd analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie spółki prowadziła do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie - informowano w grudniu. W efekcie 18 grudnia do sądu trafił wniosek o umorzenie postępowania i wycofanie zgłoszenia upadłości. Sąd w Warszawie umorzył postępowanie.

Z kolei 4 stycznia Dayli Polska złożyła w krakowskim Sądzie Rejonowym wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Dayli wraz z wnioskiem o zabezpieczenie majątku dłużnika na etapie postępowania o otwarcie postępowania sanacyjnego poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Jednocześnie Dayli wniosła o powołanie do pełnienia funkcji tymczasowego nadzorcy sądowego w postępowaniu o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o powołanie do pełnienia funkcji zarządcy w postępowaniu sanacyjnym dłużnika spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA