PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dayli przed szansą na ratunek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lut 2016 17:04

Dayli przed szansą na ratunek Dayli

Sąd w Krakowie otworzył postępowanie sanacyjne w stosunku do sieci Dayli Polska, należącej do grupy Kerdos. Umożliwi to uniknięcie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki.

REKLAMA

Zgodnie z postanowieniem, sąd odebrał spółce Dayli zarząd i jednocześnie mianował zarządcę - firmę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Sąd wyznaczył także sędziego-komisarza.

- Celem otwartego postępowania sanacyjnego jest uniknięcie ogłoszenia upadłości spółki przez przeprowadzenie działań sanacyjnych, przy zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli i umożliwienie spółki restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami - podano w komunikacie.

Zgodnie z prawem wszystkie postępowania egzekucyjne, które zostały wszczęte przed wejściem w życie postanowienia, zostaną zawieszone.

Co dalej z Dayli? Nowy zarządca ma 30 dni na stworzenie dokumentacji, w której opisze wszystkie wierzytelności spółki. Następnie przygotuje program restrukturyzacyjny i rozpocznie jego wykonywanie. Maksymalnie po 12 miesiącach odbędzie się zgromadzenie wierzycieli w celu głosowania nad układem restrukturyzacyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA