PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dayli zawiesza działalność sklepów

  • dlahandlu.pl
  • 01 mar 2017 11:19

Dayli zawiesza działalność sklepów Dayli

W związku z wypowiedzeniem ramowej umowy komisu przez spółkę La Rose, a w konsekwencji utratą przez Dayli zdolności sanacyjnych - działalność operacyjno-handlowa wszystkich sklepów sieci Dayli została (do odwołania) zawieszona - czytamy w piśmie skierowanym przez zarządcę Dayli Polska w restrukturyzacji do sędziego komisarza.

REKLAMA

Mając na względzie konieczność zabezpieczania majątku spółki znajdującego się w placówkach handlowych Dayli, zarządca Dayli Polska w restrukturyzacji wydał szereg zarządzeń zobowiązujących poszczególne działy Pionu Organizacyjnego Dayli do podjęcia stosownych działań.

- Z uwagi na coraz częstsze oświadczenia wynajmujących w przedmiocie wypowiedzenia umów najmu i wezwań do wydania lokalu, zarządca podejmuje wszelkie możliwe działania nakierowane na uregulowanie statusu placówek handlowych do których Dayli utraciła tytuł prawny - czytamy w komunikacie.

Zarządca w piśmie do sędziego komisarza zwraca również uwagę, że na obecnym etapie postępowania wykonanie postanowienia z dnia 26 stycznia br. w przedmiocie sprzedaży zapasu handlowego spółki jest niezwykle trudne do wykonania z uwagi na stopniowe zmniejszanie integralności sieci Dayli. Na koniec lutego dostępnych jest około 30 lokalizacji w których Dayli posiada placówki handlowe.

Jednocześnie wyprzedawanie zapasu w aktualnym etapie postępowania może utrudnić możliwą sprzedaż całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa Dayli w ewentualnym postępowaniu upadłościowym lub jeszcze na etapie niniejszego postępowania restrukturyzacyjnego w przypadku pojawienia się Inwestora.

Zapas handlowy stanowi istotny składnik majątku Dayli, a jego zachowanie może zwiększyć atrakcyjność przedsiębiorstwa mając jednocześnie pozytywny wpływ na projekcje podmiotu zainteresowanego jego nabyciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gość 2017-03-05 19:58:07
    Czas najwyższy wypier....jcie z mojego lokalu handlowego . Korzystacie za darmo z lokalu i mediów . Banda złodziei a sędzia komisarz udaje głupa że nic się nie dzieje . Właściciele lokali wyłamują zamki , i wyrzucają towar do piwnic i wiat magazynowych to jest sanacja . Nie macie pieniędzy nawet na wypłaty dla obsługi sklepów na transport resztek tych śmieci ze sklepów za które od dawna nie płacicie czynszu .Panie zarządco sądowy i sędzio - komisarzu dajecie piękne świadectwo przestrzegania prawa.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA