PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deichmann w rozbudowanej części Centrum Handlowego Ogrody

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2012 08:33

Międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych Deichmann znajdzie się wśród najemców rozbudowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Salon tej marki, obecny już w Ogrodach, powiększy się do 563 mkw. i przeniesie do nowej części.

REKLAMA

Ogrody po rozbudowie pomieszczą 130 lokali handlowych i usługowych. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest na 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i proces komercjalizacji odpowiada firma Acteeum Central Europe.

Deichmann posiada ponad 3 175 sklepów w Europie i USA oraz zatrudnia 32 500 pracowników. W ubiegłym roku sieć sprzedała 156 mln par butów na całym świecie - o 4 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie obroty firmy wzrosły z 3,93 mld do 4,13 mld euro, to jest o 5 proc. W Polsce sieć Deichmanna liczy ponad 200 sklepów.

- Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę na lokal w nowej planowanej części Ogrodów w Elblągu - mówi Wojciech Normand, wiceprezes zarządu firmy Deichmann w Polsce. - Mamy nadzieję, że rozbudowa centrum spotka się z uznaniem klientów, co przełoży się na wzrost frekwencji, a tym samym wpłynie pozytywnie na obroty naszego sklepu. Powiększone Ogrody, naszym zdaniem, mają szansę zdobycia dominującej pozycji wśród innych obiektów handlowych w tym mieście.

Obecnie projekt jest skomercjalizowany w 50 proc. Oprócz marki Deichmann umowy podpisali już tacy najemcy, jak: Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann, Douglass czy Orsay. Jak wskazują przeprowadzone w tym roku przez inwestora badania, aż 94 proc. elblążan robi obecnie zakupy w „Ogrodach", z czego 66 proc. regularnie. Z kolei 63 proc. badanych mieszkańców deklaruje, iż po rozbudowie zamierza jeszcze częściej odwiedzać to centrum.

- Nasze najnowsze badania rynkowe pokazują, że aż 73 proc. elblążan, mniej lub bardziej regularnie, odwiedza galerie handlowe w Gdańsku - mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. - Naszym zamiarem jest zaoferowanie mieszkańcom Elbląga i całego regionu w Ogrodach takich marek oraz jakości rozrywki i pobytu, dla jakich dotychczas uprawiali oni tzw. turystykę zakupową. Dlatego prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się sieciami na rynku, z których wiele zadebiutuje poprzez Ogrody na elbląskim rynku, a także rozszerzamy ofertę rozrywkową, w tym o wielosalowe kino.

Rozbudowa rozpocznie się w IV kwartale tego roku, a otwarcie Ogrodów w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za realizację projektu i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA