PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deichmann w rozbudowanej części Centrum Handlowego Ogrody

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2012 08:33

Międzynarodowa sieć sklepów obuwniczych Deichmann znajdzie się wśród najemców rozbudowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Salon tej marki, obecny już w Ogrodach, powiększy się do 563 mkw. i przeniesie do nowej części.

REKLAMA

Ogrody po rozbudowie pomieszczą 130 lokali handlowych i usługowych. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest na 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i proces komercjalizacji odpowiada firma Acteeum Central Europe.

Deichmann posiada ponad 3 175 sklepów w Europie i USA oraz zatrudnia 32 500 pracowników. W ubiegłym roku sieć sprzedała 156 mln par butów na całym świecie - o 4 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie obroty firmy wzrosły z 3,93 mld do 4,13 mld euro, to jest o 5 proc. W Polsce sieć Deichmanna liczy ponad 200 sklepów.

- Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę na lokal w nowej planowanej części Ogrodów w Elblągu - mówi Wojciech Normand, wiceprezes zarządu firmy Deichmann w Polsce. - Mamy nadzieję, że rozbudowa centrum spotka się z uznaniem klientów, co przełoży się na wzrost frekwencji, a tym samym wpłynie pozytywnie na obroty naszego sklepu. Powiększone Ogrody, naszym zdaniem, mają szansę zdobycia dominującej pozycji wśród innych obiektów handlowych w tym mieście.

Obecnie projekt jest skomercjalizowany w 50 proc. Oprócz marki Deichmann umowy podpisali już tacy najemcy, jak: Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann, Douglass czy Orsay. Jak wskazują przeprowadzone w tym roku przez inwestora badania, aż 94 proc. elblążan robi obecnie zakupy w „Ogrodach", z czego 66 proc. regularnie. Z kolei 63 proc. badanych mieszkańców deklaruje, iż po rozbudowie zamierza jeszcze częściej odwiedzać to centrum.

- Nasze najnowsze badania rynkowe pokazują, że aż 73 proc. elblążan, mniej lub bardziej regularnie, odwiedza galerie handlowe w Gdańsku - mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland, CBRE Global Investors. - Naszym zamiarem jest zaoferowanie mieszkańcom Elbląga i całego regionu w Ogrodach takich marek oraz jakości rozrywki i pobytu, dla jakich dotychczas uprawiali oni tzw. turystykę zakupową. Dlatego prowadzimy rozmowy ze wszystkimi liczącymi się sieciami na rynku, z których wiele zadebiutuje poprzez Ogrody na elbląskim rynku, a także rozszerzamy ofertę rozrywkową, w tym o wielosalowe kino.

Rozbudowa rozpocznie się w IV kwartale tego roku, a otwarcie Ogrodów w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za realizację projektu i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA