PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deichmann wyda 28 mln zł na rozwój w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 wrz 2013 10:12

Deichmann wyda 28 mln zł na rozwój w Polsce

W środku III kwartału obroty sieci Deichmann w Polsce są wyższe niż analogicznym okresie ubiegłego roku - o około 2 proc. - Do tej pory otworzyliśmy jednak tylko 8 nowych sklepów, tymczasem do końca roku mamy w planach 18 - mówi Wojciech Normand, wiceprezes zarządu Deichmann - Obuwie Sp. z o.o.

REKLAMA

- Na wyniki I kwartału tego roku niekorzystny wpływ miała bardzo długa zima. Zaważyło to również na sprzedaży za I półrocze. Ale w czerwcu zauważyliśmy już dynamiczne wzrosty obrotów - wyjaśnia Wojciech Normand i podkreśla, że firma liczy się jednak z tym, że przy braku istotnych zmian siły nabywczej w Polsce ekspansja musi lekko wyhamować.

- Nasza sieć wypełnia już dość szczelnie terytorium kraju. Musimy też pamiętać o konieczności unikania efektu wewnętrznej kanibalizacji sieci, czyli utraty obrotów przez stare sklepy na rzecz nowych. Liczymy więc, że w najbliższych 5 latach będziemy otwierać średnio ok. 15 sklepów rocznie. Na przyszły rok zaplanowaliśmy 18 - zapowiada szef Deichmanna.

W tym roku nakłady inwestycyjne firmy na rozwój w Polsce wynoszą ok. 28 mln zł, czyli ok. 1 mln zł na sklep. W latach kolejnych będą nieco mniejsze - ok. 20 mln zł. 

W Polsce marka Deichmann jest obecna od 2007 roku i obecnie posiada ponad 200 sklepów. W 2012 roku dynamika sprzedaży firmy w naszym kraju wzrosła o 5,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 647,7 mln zł.

Na całym świecie Deichmann ma 3175 sklepów w 23 krajach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA