PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada będzie kupować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2016 09:54

Dekada będzie kupować Aleksander Walczak

Grupa Dekada od 2011 roku zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, niewielkie centra handlowe czy zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. Ale Dekada chce nie tylko budować...

REKLAMA

– Chcemy rozpocząć w Polsce konsolidację rynku centrów handlowych typu convenience, z zamiarem stworzenia sieci dobrze zarządzanych, w miarę jednorodnych funkcjonalnie obiektów. Jesteśmy zdecydowani na rozwój sieci Dekada nie tylko poprzez budowę nowych obiektów, ale też poprzez zakup już istniejących centrów handlowych – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekady.

Zrealizowane przez spółkę obiekty zlokalizowane są w centrach mniejszych miast lub dużych osiedli mieszkaniowych. To właśnie podobnie usytuowane obiekty spółka chce włączyć do swojego portfela, poszerzając tym samym sieć centrów handlowych Dekada.

– Interesują nas zarówno pojedyncze obiekty, jak i pakiety nieruchomości zlokalizowane w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców lub z populacją co najmniej 50 tys. w strefie dojazdu poniżej 15 minut lub osiedla dużych aglomeracji. Najchętniej parterowe budynki powyżej 3 tys. mkw. GLA lub nadające się do rozbudowy, aby pomieścić co najmniej kilkunastu najemców z podstawowych branż. W najbliższym czasie chcielibyśmy zakupić kilka takich centrów handlowych – mówi Aleksander Walczak.

Dotychczas spółka Dekada zajmowała się budową i zarządzaniem siecią galerii i centrów handlowych typu convenience. W skład obecnego portfela Grupy wchodzą nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw., usytuowane w prestiżowych lokalizacjach w całej Polsce tj. w Nowym Targu, Myślenicach, Krakowie, Grójcu, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Brodnicy, Olsztynie i Malborku. W czerwcu ruszyła budowa kolejnego centrum handlowego Dekada połączonego z dworcem autobusowym w Ciechanowie, a w przygotowaniu są obiekty w Nysie oraz zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe, obejmujące nowy dworzec kolejowy, realizowane wspólnie z PKP – w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Wszystkie z nich to miejsca przeznaczone do szybkich zakupów, które można zrobić również przy okazji – po drodze z pracy albo ze szkoły.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA