PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada będzie kupować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2016 09:54

Dekada będzie kupować Aleksander Walczak

Grupa Dekada od 2011 roku zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, niewielkie centra handlowe czy zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. Ale Dekada chce nie tylko budować...

REKLAMA

– Chcemy rozpocząć w Polsce konsolidację rynku centrów handlowych typu convenience, z zamiarem stworzenia sieci dobrze zarządzanych, w miarę jednorodnych funkcjonalnie obiektów. Jesteśmy zdecydowani na rozwój sieci Dekada nie tylko poprzez budowę nowych obiektów, ale też poprzez zakup już istniejących centrów handlowych – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekady.

Zrealizowane przez spółkę obiekty zlokalizowane są w centrach mniejszych miast lub dużych osiedli mieszkaniowych. To właśnie podobnie usytuowane obiekty spółka chce włączyć do swojego portfela, poszerzając tym samym sieć centrów handlowych Dekada.

– Interesują nas zarówno pojedyncze obiekty, jak i pakiety nieruchomości zlokalizowane w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców lub z populacją co najmniej 50 tys. w strefie dojazdu poniżej 15 minut lub osiedla dużych aglomeracji. Najchętniej parterowe budynki powyżej 3 tys. mkw. GLA lub nadające się do rozbudowy, aby pomieścić co najmniej kilkunastu najemców z podstawowych branż. W najbliższym czasie chcielibyśmy zakupić kilka takich centrów handlowych – mówi Aleksander Walczak.

Dotychczas spółka Dekada zajmowała się budową i zarządzaniem siecią galerii i centrów handlowych typu convenience. W skład obecnego portfela Grupy wchodzą nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw., usytuowane w prestiżowych lokalizacjach w całej Polsce tj. w Nowym Targu, Myślenicach, Krakowie, Grójcu, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Brodnicy, Olsztynie i Malborku. W czerwcu ruszyła budowa kolejnego centrum handlowego Dekada połączonego z dworcem autobusowym w Ciechanowie, a w przygotowaniu są obiekty w Nysie oraz zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe, obejmujące nowy dworzec kolejowy, realizowane wspólnie z PKP – w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Wszystkie z nich to miejsca przeznaczone do szybkich zakupów, które można zrobić również przy okazji – po drodze z pracy albo ze szkoły.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA