PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada Nysa coraz bliżej

 • Autor: Propertynews.pl
 • 01 wrz 2016 09:34

Dekada Nysa coraz bliżej Dekada Nysa

Zakończyła się procedura uzgadniania projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. To kolejny etap w przygotowaniu inwestycji Dekady. Otwarcie Dekady Nysa planowane jest na I połowę 2018 roku.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiającego budowę Dekady Nysa został pozytywnie uzgodniony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. Kolejnym krokiem w przygotowaniu inwestycji jest publiczne wyłożenie projektu planu, co właśnie nastąpiło.

- Nasze przygotowania do inwestycji i procedury zmierzające do rozpoczęcia budowy obiektu idą w dobrym kierunku. Przygotowaliśmy szczegółową koncepcję budowy Galerii Dekada, która ma być zlokalizowana w ścisłym centrum Nysy i obecnie jesteśmy na finiszu procedury zmiany planu Miejscowego. Rozpoczęcie budowy planujemy na początku 2017 roku – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada.

Galeria Dekada w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19,6 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów, restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki. Dla wygody klientów, w galerii postanie podziemny parking na ponad 420 miejsc. W obiekcie będzie można znaleźć czterosalowy multipleks kinowy. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy. Architekci zadbali o to, aby galeria wpisała się dobrze w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, m.in. zachowane zostaną elementy historycznego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 152 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

– Zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego to ważny krok jeśli chodzi o inwestycję w Nysie. Procedury ruszyły jeszcze w ubiegłym roku. Cieszymy się, że uzgodnienia Planu zakończyły się pomyślnie. Obecnie przygotowujemy się do głosowania przez Radę Miejską, które powinno odbyć się we wrześniu. Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie budowy inwestycji – komentuje Ryszard Urbański, dyrektor inwestycyjny Dekada.

Komercjalizacja obiektu rozpoczęła się na początku bieżącego roku i już teraz najemcy są zainteresowani ponad połową dostępnej powierzchni. Za wynajem odpowiada BOIG Property Consulting.

 • 1
 • 2
 • Rysiek 2016-09-17 21:36:34
  "W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 152 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. "

  Tylko żeby mi to, k...a, szkodliwe jakieś nie było!
 • Rysiek z Prudnickiej 2016-09-17 21:26:41
  "Planowana oferta Dekady Nysa to sektor fashion wzbogacony o udogodnienia takie jak kino, kawiarnie czy restauracje. Staramy się rozplanować tenant mix w obiekcie - komentuje Ewa Ściubidło, Associate Director w firmie BOIG."

  O ja p......ę!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA