PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada: Od budowy do rozbudowy

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lut 2017 12:29

Dekada: Od budowy do rozbudowy Aleksander Walczak, prezes Dekada

Format convenience cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów nastawionych na szybkie, codzienne zakupy. Dekada zrealizowała już 10 tego typu inwestycji i zapowiada kolejne. O planach spółki mówi prezes Dekady Aleksander Walczak.

REKLAMA

Od początku działalności Dekada intensywnie rozwija sieć centrów handlowych convenience w całej Polsce. Obecnie istnieje ich 10, z czego 3 są obiektami integrującymi część handlową z dworcem autobusowym. Firma pracuje obecnie nad czterema kolejnymi projektami.

- W marcu bieżącego roku otworzymy centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie. Zintegrowane obiekty tego typu będą funkcjonować także w Koninie i Mińsku Mazowieckim począwszy od II połowy 2018 roku. Realizujemy je wspólnie ze spółką PKP SA, Xcity Investment, gdyż będą połączone z dworcami kolejowymi. W obu przypadkach wysoki poziom odwiedzalności zapewnią też dworce autobusowe - w Koninie powstanie w ramach inwestycji, w Mińsku już istnieje w pobliżu planowanego obiektu Dekady. Zarówno w Koninie, jak i w Mińsku zostały już uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Obecnie przygotowujemy projekty budowlane, aby w II połowie 2017 roku uzyskać pozwolenia na budowę i rozpocząć te inwestycje - mówi Aleksander Walczak, prezes Dekady.

W planach Dekady jest też budowa obiektu w Nysie. - Będzie to śródmiejska, dwupoziomowa  galeria handlowa z parkingiem podziemnym, w której znajdzie się około 80 lokali i 4-ekranowe kino. W styczniu tego roku został uchwalony plan miejscowy dla terenu, na którym powstanie Dekada, dzięki czemu będziemy mogli wystąpić wkrótce o pozwolenie na budowę i rozpocząć jeszcze w tym roku prace budowlane - mówi Aleksander Walczak. Planowane otwarcie obiektu, to ostatni kwartał 2018 roku.

To, że format convenience cieszy się uznaniem klientów, znajduje potwierdzenie w satysfakcjonujących wynikach parków handlowych Dekada. - Jesteśmy przekonani, że warto realizować następne inwestycje komercyjne tego typu, dlatego zależy nam na powiększeniu sieci centrów Dekada, tak by liczyła co najmniej 20 obiektów. Niektóre z nich, np. w Skierniewicach czy Grójcu, chcemy rozbudować. Planujemy również ekspansję poprzez zakup już istniejących obiektów handlowych, co doprowadzi do konsolidacji rynku centrów convenience - podsumowuje prezes Walczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA