PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada: Od budowy do rozbudowy

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lut 2017 12:29

Dekada: Od budowy do rozbudowy Aleksander Walczak, prezes Dekada

Format convenience cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów nastawionych na szybkie, codzienne zakupy. Dekada zrealizowała już 10 tego typu inwestycji i zapowiada kolejne. O planach spółki mówi prezes Dekady Aleksander Walczak.

REKLAMA

Od początku działalności Dekada intensywnie rozwija sieć centrów handlowych convenience w całej Polsce. Obecnie istnieje ich 10, z czego 3 są obiektami integrującymi część handlową z dworcem autobusowym. Firma pracuje obecnie nad czterema kolejnymi projektami.

- W marcu bieżącego roku otworzymy centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie. Zintegrowane obiekty tego typu będą funkcjonować także w Koninie i Mińsku Mazowieckim począwszy od II połowy 2018 roku. Realizujemy je wspólnie ze spółką PKP SA, Xcity Investment, gdyż będą połączone z dworcami kolejowymi. W obu przypadkach wysoki poziom odwiedzalności zapewnią też dworce autobusowe - w Koninie powstanie w ramach inwestycji, w Mińsku już istnieje w pobliżu planowanego obiektu Dekady. Zarówno w Koninie, jak i w Mińsku zostały już uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Obecnie przygotowujemy projekty budowlane, aby w II połowie 2017 roku uzyskać pozwolenia na budowę i rozpocząć te inwestycje - mówi Aleksander Walczak, prezes Dekady.

W planach Dekady jest też budowa obiektu w Nysie. - Będzie to śródmiejska, dwupoziomowa  galeria handlowa z parkingiem podziemnym, w której znajdzie się około 80 lokali i 4-ekranowe kino. W styczniu tego roku został uchwalony plan miejscowy dla terenu, na którym powstanie Dekada, dzięki czemu będziemy mogli wystąpić wkrótce o pozwolenie na budowę i rozpocząć jeszcze w tym roku prace budowlane - mówi Aleksander Walczak. Planowane otwarcie obiektu, to ostatni kwartał 2018 roku.

To, że format convenience cieszy się uznaniem klientów, znajduje potwierdzenie w satysfakcjonujących wynikach parków handlowych Dekada. - Jesteśmy przekonani, że warto realizować następne inwestycje komercyjne tego typu, dlatego zależy nam na powiększeniu sieci centrów Dekada, tak by liczyła co najmniej 20 obiektów. Niektóre z nich, np. w Skierniewicach czy Grójcu, chcemy rozbudować. Planujemy również ekspansję poprzez zakup już istniejących obiektów handlowych, co doprowadzi do konsolidacji rynku centrów convenience - podsumowuje prezes Walczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA