PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada szuka potencjału w mniejszych miastach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 lip 2017 12:20

Dekada szuka potencjału w mniejszych miastach Dekada Olsztyn

Jednym z najnowszych trendów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych jest rosnąca liczba obiektów zlokalizowanych w miastach do 100 tys. mieszkańców. Spółka Dekada podąża za tym nurtem już od ponad 6 lat.

REKLAMA

- Rynek handlowy w Polsce dojrzewa i staje się coraz bardziej konkurencyjny - mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

- Wciąż jednak na mapie handlowej są regiony, które można zagospodarować. Nasze inwestycje prowadzimy na terenie całego kraju, jednak głównie w miastach do 100 tys. mieszkańców. To tam dostrzegamy potencjał, wynikający przede wszystkim z korzystnych wskaźników ekonomicznych, wysokiego popytu na nową powierzchnię handlową oraz mniejszej konkurencyjności niż w dużych aglomeracjach – dodaje A. Walczak.

Pierwsze półrocze 2017 r. było umiarkowanie aktywne, jeśli chodzi o nowe otwarcia na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak najintensywniejszy czas dopiero przed nami. Na koniec czerwca w budowie było bowiem 700 tys. mkw. powierzchni handlowej,  z czego ponad 90% przypadało na format centrów handlowych. Według prognoz, w drugiej połowie roku do użytku zostanie oddane ok. 372 tys. mkw. nowej przestrzeni handlowej1. Najbardziej nasycone są duże miasta, dlatego deweloperzy i właściciele sieci handlowych coraz częściej decydują się na inwestowanie w mniejszych ośrodkach, z liczbą mieszkańców poniżej 100 tys.

Dekada to przykład dewelopera, który postawił na potencjał mniejszych miejscowości. Spółka funkcjonuje na polskim rynku nieruchomości komercyjnych od 2007 roku. Pierwszy obiekt firma wybudowała w Myślenicach w 2011 roku. Potem były kolejne lokalizacje do 100 tys. mieszkańców, m. in.: w Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy, Malborku i Ciechanowie. W przygotowaniu są trzy kolejne inwestycje: Dekada Nysa, Mińsk Mazowiecki i Konin.

Miejscowości do 100 tys. mieszkańców stanowią ciekawą opcję dla rozwoju nowoczesnych obiektów handlowych. Jednak aby odnieść sukces trzeba pamiętać również o innowacyjnym formacie i dostosowanej do potrzeb konsumentów ofercie. W mniejszych miastach i rozwijających się dzielnicach dużych aglomeracji coraz częściej pojawiają się centra handlowe typu convenience, przeznaczone na codzienne, szybkie i wygodne zakupy.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA