PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekada szuka potencjału w mniejszych miastach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 lip 2017 12:20

Dekada szuka potencjału w mniejszych miastach Dekada Olsztyn

Jednym z najnowszych trendów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych jest rosnąca liczba obiektów zlokalizowanych w miastach do 100 tys. mieszkańców. Spółka Dekada podąża za tym nurtem już od ponad 6 lat.

REKLAMA

- Rynek handlowy w Polsce dojrzewa i staje się coraz bardziej konkurencyjny - mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

- Wciąż jednak na mapie handlowej są regiony, które można zagospodarować. Nasze inwestycje prowadzimy na terenie całego kraju, jednak głównie w miastach do 100 tys. mieszkańców. To tam dostrzegamy potencjał, wynikający przede wszystkim z korzystnych wskaźników ekonomicznych, wysokiego popytu na nową powierzchnię handlową oraz mniejszej konkurencyjności niż w dużych aglomeracjach – dodaje A. Walczak.

Pierwsze półrocze 2017 r. było umiarkowanie aktywne, jeśli chodzi o nowe otwarcia na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak najintensywniejszy czas dopiero przed nami. Na koniec czerwca w budowie było bowiem 700 tys. mkw. powierzchni handlowej,  z czego ponad 90% przypadało na format centrów handlowych. Według prognoz, w drugiej połowie roku do użytku zostanie oddane ok. 372 tys. mkw. nowej przestrzeni handlowej1. Najbardziej nasycone są duże miasta, dlatego deweloperzy i właściciele sieci handlowych coraz częściej decydują się na inwestowanie w mniejszych ośrodkach, z liczbą mieszkańców poniżej 100 tys.

Dekada to przykład dewelopera, który postawił na potencjał mniejszych miejscowości. Spółka funkcjonuje na polskim rynku nieruchomości komercyjnych od 2007 roku. Pierwszy obiekt firma wybudowała w Myślenicach w 2011 roku. Potem były kolejne lokalizacje do 100 tys. mieszkańców, m. in.: w Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy, Malborku i Ciechanowie. W przygotowaniu są trzy kolejne inwestycje: Dekada Nysa, Mińsk Mazowiecki i Konin.

Miejscowości do 100 tys. mieszkańców stanowią ciekawą opcję dla rozwoju nowoczesnych obiektów handlowych. Jednak aby odnieść sukces trzeba pamiętać również o innowacyjnym formacie i dostosowanej do potrzeb konsumentów ofercie. W mniejszych miastach i rozwijających się dzielnicach dużych aglomeracji coraz częściej pojawiają się centra handlowe typu convenience, przeznaczone na codzienne, szybkie i wygodne zakupy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA