PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekpol wchodzi na giełdę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2014 09:07

W dniu 27 listopada 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt Emisyjny Dekpol S.A. Spółka reprezentująca branżę budowlaną zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji w grudniu br., a publikacja Prospektu Emisyjnego zaplanowana jest na 2 grudnia br.

REKLAMA

Doradcami Dekpol S.A. w procesie upublicznienia są: Millennium Dom Maklerski S.A. jako oferujący, doradcą prawnym jest Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Budzyński, a rolę doradcy finansowego pełni JKG Finanse Sp. z o.o.

- Zatwierdzenie Prospektu Dekpol S.A. przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwia nam przeprowadzenie oferty publicznej, skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce. Pozyskanie środków z emisji akcji jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na przyspieszenie tempa rozwoju Spółki. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w nasze akcje będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów i zakończy się sukcesem - powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol S.A.

Dekpol S.A. jest rozwijającą się firmą z branży budowlanej. Obroty Spółki w 2013 r. wyniosły 194,5 mln zł, w porównaniu do 163 mln zł w roku 2012.

Działalność firmy opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa. Spółka posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska. Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne. Rozwijającym się sektorem jest Dział Konstrukcji Stalowych. Dekpol S.A. jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje m.in. z CAT, Volvo i Komatsu. Trzecim segmentem Dekpol S.A. jest działalność deweloperska. Firma posiada silną pozycję w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe.

Początki firmy sięgają roku 1993.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA