PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DEKRA Construction Management wspiera kolejnych inwestorów

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez DEKRA Construction Management Sp. z o.o.
  • 04 mar 2014 08:41

DEKRA Construction Management wspiera kolejnych inwestorów

Galeria Auchan Bronowice w Krakowie, Galeria Solna w Inowrocławiu czy Galeria Katowicka to tylko część inwestycji komercyjnych ukończonych ostatnio przy udziale DEKRA. Na horyzoncie pojawiają się już następne podobne przedsięwzięcia. - Udział w wymagających projektach budowlanych to wyzwania jakich szukamy i jakim potrafimy sprostać - mówi Edward Jarmołowski, prezes DEKRA Construction Management.

REKLAMA

Swój udział w realizacji inwestycji budowlanych DEKRA opiera, przede wszystkim, na doświadczeniu w zarządzaniu procesem inwestycyjnym, w tym w formule construction management, polegającej na podziale zadania inwestycyjnego na pakiety robót oraz ich wzajemnej koordynacji.

W przypadku flagowego projektu Immochan Polska, czyli Galerii Auchan Bronowice, o tym, komu inwestor zleci prowadzenie inwestycji, zadecydował wynik postępowania konkursowego. Brano pod uwagę cenę usługi, doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry ekspertów. W ramach w/w zadania, powierzonego konsorcjum firm BRK S.A./DEKRA Construction Management Sp. z o.o., DEKRA przejęła obowiązki związane z zarządzaniem procesem inwestycyjnym, w tym procedury przetargowe dla poszczególnych pakietów robót, zarządzanie kosztami i procesem zmian, koordynację procedur administracyjnych oraz monitorowanie czasu realizacji inwestycji. Wszystkie zadania DEKRA zakończyła zgodnie z założonym harmonogramem.

- Praca przy Galerii Bronowice ma dla nas kluczowe znaczenie i to nie tylko ze względu na prestiż tego projektu. Dla nas, jako konsultanta zapewniającego kompleksową obsługę inwestycji, najistotniejsze jest wykonanie powierzonych nam zadań w wyznaczonym terminie i zgodnie z oczekiwaniami inwestora, pomimo wielu nieprzewidzianych sytuacji jakie w naturalny sposób pojawiają się przy tego typu projektach - stwierdza prezes DEKRA Construction Management. Zgodnie z opinią ekspertów zaangażowanych w realizację inwestycji, największe wyzwanie stanowiło skoordynowanie i wdrożenie wszystkich zmian w zakresie instalacji wewnętrznych oraz robót budowlanych wynikających z dostosowania obiektu do wymagań najemców. Obecnie trwa zamykanie kontraktu, a aktywność DEKRA sprowadza się do formalnego i finansowego rozliczenia umów budowlanych zawartych przez inwestora.

Istotnym elementem pracy nad projektem było uzyskanie przez Galerię Bronowice certyfikatu BREEAM jako potwierdzenia zastosowania rozwiązań zrównoważonego budownictwa. Usługi DEKRA w tym zakresie polegały na wdrożeniu oraz skontrolowaniu pod kątem poprawności realizacji wszystkich wytycznych asesora BREEAM.

Podobnym sukcesem zakończyła się praca przy inowrocławskim projekcie Galerii Solnej, gdzie wykwalifikowana kadra inżynierska realizowała zadania z zakresu zarządzania inwestycją, nadzoru inwestorskiego oraz koordynacji prac najemców. Obecnie DEKRA Construction Management skupia się na kolejnej inwestycji, Galerii Amber w Kaliszu. - To już trzeci projekt jaki realizujemy dla Echo Investment i podobnie jak w przypadku poprzednich przedsięwzięć budowlanych, koncentrujemy się na dostarczeniu inwestorowi optymalnych rozwiązań, tym razem z zakresu koordynacji najemców - informuje prezes Jarmołowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Multimedia

  • ja 2014-03-11 09:51:49
    W Galerii Katowickiej Dekra została wynajęta przez Strabag (GW) do pomocy przy Koordynacji Najemców w liczbie 4 osób. Pracowali jako Strabag zatem nie powinni się chwalić, że brali udział jako Dekra w tym projekcie. Zarządzaniem , rozliczaniem finansowym oraz Koordynacją Najemców zajmowała się firma ARUP.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA