PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deutsche Hypo chce być długoterminowym graczem

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 maj 2014 10:07

Pozytywna opinia co do rozwoju ekonomicznego Polski, stabilna sytuacja oraz dojrzały rynek nieruchomości spowodowały, że niemiecki bank hipoteczny Deutsche Hypo postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie nad Wisłą i uruchomił nowy oddział w naszym kraju. Beata Latoszek, szefowa banku w Polsce podkreśla, że Deutsche Hypo jest gotowe finansować centra handlowe, biurowce, hotele oraz obiekty magazynowe już na etapie deweloperskim.

REKLAMA

Deutsche Hypo jest zainteresowane fiansowaniem centrów handlowych, parków logistycznych, biurowców, obiektów hotelowych, a także mieszkań na wynajem. - Mieszkania na wynajem to segment rynku, który jest bardzo dobrze znamy z Niemiec. W Polsce jeszcze nieobecny, ale liczymy, że wkrótce się pojawi - mówi Beata Latoszek, szefowa polskiego oddziału banku.

Dodaje, że Deutsche Hypo chce koncentrować się na finansowaniu nieruchomości w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław.

- Chcemy być graczem długoterminowym w Polsce. Nasi klienci oczekują, że będziemy z nimi od samego początku realizacji przedsięwięcia, czyli od fazy deweloperskiej, rozpoczęcia budowy oraz jej zakończenia i potem przejścia w fazę finansowania inwestycyjnego. To dobry sposób na zbudowanie trwałych relacji - podkreśla Latoszek.

Przewagą rynkową Deutsche Hypo jest brak ograniczeń, jeśli chodzi o wysokość finansowanych projektów. - Większość banków lokalnych finansuje przedsięwzięcia do wartości ok 25 mln euro. Projekty, dla których teraz przygotowujemy finansowanie, oscylują w wysokości 50-60 mln euro, ale mamy także dwie inwestycje handlowe, których wartość przekracza 100 mln euro.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA