PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloper rusza na zakupy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 wrz 2016 13:23

Deweloper rusza na zakupy Galeria Ramzes

Po sprzedaży centrum handlowego Ramzes firma JR Holding pozyskała środki, które zostaną wydane m.in. na akwizycje. Przedstawiamy plany dewelopera.

REKLAMA

Spółka zależna Centrum Market Zielona Góra, w której JR Holding posiada 97,4 proc. udziałów, zrealizowała transakcję sprzedaży Galerii Handlowej Ramzes w Zielonej Górze za łączną kwotę sięgającą 14,76 mln zł brutto. Uzyskane przez spółkę środki pozwolą na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych oraz umożliwią wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2016 r.

Pierwszy zakup został już sfinalizowany. W lipcu br. spółka zależna od JR nieruchomość komercyjną w Sosnowcu za łączną kwotę wynoszącą 9,84 mln zł brutto. Realizowanie przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej kolejnych transakcji w segmencie nieruchomości jest zgodne z przyjętą strategię rozwoju i powinno pozwolić na dalszy wzrost jej wartości.

- Nadal pozostajemy aktywni w naszym głównym obszarze biznesowym, a więc w segmencie nieruchomości. Dzięki sprzedaży Galerii Handlowej Ramzes w Zielonej Górze wygenerowaliśmy środki finansowe, które pozwolą nam na realizację kolejnych transakcji i rozbudowę naszego portfela. Dokonaliśmy także zakupu nieruchomości komercyjnej zlokalizowanej w Sosnowcu. W dalszym ciągu intensywnie analizujemy nowe projekty biznesowe w obszarze nieruchomości, a o potencjalnych transakcjach będziemy na bieżąco informowali rynek. Zdobyte przez lata unikatowe know-how umożliwia nam osiąganie bardzo wysokich rentowności na realizowanych inwestycjach, co przekłada się na budowanie wartości rynkowej całej Grupy Kapitałowej - poinformowała spółka.

W sierpniu 2016 r. przychody Grupy Kapitałowej JR Holding z tytułu wynajmu nieruchomości komercyjnych wyniosły blisko 360 tys. zł. Narastająco, od początku tego roku wartość skonsolidowanych przychodów  z wynajmu powierzchni w nieruchomościach należących do spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej wyniosła 3,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA