PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy chcą powstrzymać turystykę zakupową

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2017 16:08

Deweloperzy chcą powstrzymać turystykę zakupową Tkalnia

Powstające centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach jest szansą na ograniczenie turystyki zakupowej – według sondy przeprowadzonej wśród mieszkańców, 64 proc. ankietowanych deklaruje, że wolałoby robić zakupy na miejscu.

REKLAMA

Mieszkańcy małych miast są gotowi podróżować do większych miejscowości w poszukiwaniu atrakcyjnej oferty handlowej. Turystyka zakupowa jest wśród nich coraz bardziej powszechna z powodu braku znanych marek, udogodnień rozrywkowych i usługowych w lokalnych obiektach handlowych lub ze względu na całkowity brak takich miejsc w małych i średnich miastach. Popyt na nowoczesne galerie handlowe w mniejszych miastach wzrasta, już około 17 proc. obiektów handlowych znajduje się w małych miastach, podczas gdy jeszcze 5 lat temu było to 12 proc.

- Potencjał mniejszych miejscowości jest bardzo duży. Są to atrakcyjne lokalizacje ze względu na mniejszą konkurencyjność, niższe koszty pracy oraz popyt na nowoczesną powierzchnię handlowo-rozrywkową. Nasza najnowsza inwestycja, Centrum Handlowo-Rozrywkowa Tkalnia jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. W sondzie, przeprowadzonej przez życiepabianic.pl, 64 proc. respondentów odpowiedziało, że wolałoby robić zakupy w Pabianicach niż w okolicznych miastach. Mieszkańcom najbardziej brakuje sklepów odzieżowych i drogeryjnych znanych, sieciowych marek – komentuje Adrian Majsterek, inwestor spółki A&A.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tkalnia powstanie na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche-Ender. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie około 14 tys. mkw. Znajdzie się w nim ponad 40 sklepów i bogata oferta rozrywkowa. W ramach inwestycji powstaną uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejski plac - z fontanną, rynkiem i zielenią. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w centrum. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA