PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dlaczego najemcy Sukcesji zapłacą mniej?

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 sie 2014 14:20

Dlaczego najemcy Sukcesji zapłacą mniej?

Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja będzie obiektem dostosowanym do kryteriów międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM. Oznacza to, że inwestycja wyposażana jest w rozwiązania służące nie tylko poprawie bezpieczeństwa klientów, ale także obniżaniu kosztów eksploatacji obiektu.

REKLAMA

Powstająca inwestycja będzie posiadała m.in. system zarządzania budynkiem BMS (Building Management System), kontrolujący instalacje, które się w nim znajdują. System ten realizować będzie funkcje administracyjne oraz zarządzania centrami nadzoru i sterowania instalacjami technicznymi. Ważną funkcją BMS jest zarządzanie bezpieczeństwem, które obejmuje system kontroli dostępu, system sygnalizacji i wykrywania pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu, system telewizji dozorowej. Dzięki informacjom pochodzącym z sieci rozmieszczonych w obiekcie czujników i detektorów, system będzie mógł reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz obiektu. 

- Dzięki zastosowaniu BMS możemy monitorować oraz ograniczać zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Spore oszczędności wynikać będą z zastosowania nowoczesnego systemu oświetlenia, który pobiera o 35 procent prądu mniej niż tradycyjne technologie. To udogodnienie, które na pewno przełoży się na zmniejszenie kosztów najmu - wyjaśnia Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, spółki realizującej inwestycję.

W Sukcesji zastosowano również politykę oszczędzania wody bieżącej - opartą o systemy takie jak: zawory napowietrzające, mniejsza ilość wody do spłukiwania toalety, kontrola szczelności instalacji. W przypadku wody deszczowej, gromadzonej w zbiorniku zlokalizowanym w rampie wjazdowej na parking Sukcesji, zostanie ona powtórnie wykorzystana do podlewania roślinności w obiekcie.

Dla klientów centrum zastosowano szereg rozwiązań, m.in. zostanie zaprojektowany szerokopasmowy dostęp do Internetu. - Planuje się udostępnienie aplikacji mobilnej, dzięki której będzie można znaleźć interesujący sklep lub pobrać kupon, który będzie upoważniał do otrzymania rabatu w danym sklepie - zapewnia Agnieszka Staszczyszyn, architekt-partner w pracowni Group-Arch, będącej autorem projektu.

Ważnym elementem funkcjonowania centrum będą systemy redukujące zużywanie energii i wody bieżącej, co ma obniżyć koszty eksploatacyjne budynku i zaoferować najemcom niższe stawki najmu dostępnych lokali.

Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 46 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się: galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. z 9-salowym multipleksem, kręgielnią i klubem fitness) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.
Otwarcie Sukcesji planowane jest w 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Obserwator 2014-09-01 23:11:24
    Najpierw trzeba mieć komu obniżać koszty eksploatacji.
  • Najemca 2014-08-04 13:27:11
    BMS to dziś standard w nowoczesnych centrach handlowych. W Łodzi mają go m.in. i Manufaktura, i Galeria Łódzka, a nawet obiekty starszej generacji, jak na przykład Pasaż Łódzki. To zdecydowanie za mało, żeby przyciągnąć najemców do nowego centrum.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA