PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Do końca roku Green Caffe Nero z 20 lokalami

  • www.portalspozywczy.pl
  • 17 wrz 2013 12:29

- Od początku roku otworzyliśmy sześć nowych kawiarni w Warszawie. W październiku / listopadzie otworzymy kolejne 4-5, co da dość jak na nas, imponujący wynik. Do końca roku w sieci powinny działać więc już 20 lokale. Wszystkie w stolicy - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero.

REKLAMA

Sieć Green Caffe Nero powstało jako joint venture brytyjskiej sieci kawiarni Caffe Nero z polską - Green Coffee założoną przez Adama Ringera i Kingę Łozińską.

- Jedną z istotnych przyczyn związania się z partnerem zewnętrznym są dynamiczne zmiany rynku kawiarni w Polsce. Po przejęciu Coffeeheaven przez Costę i wejściu na nasz rynek Starbucksa, polskie "amatorskie" sieci zaczęły borykać się ze sporymi kłopotami finansowymi i bankrutować. Zrozumieliśmy, że kawiarnie to specyficzny biznes, i aby sieć generowała zysk potrzebna jest odpowiednia liczba lokali, a co za tym idzie fundusze na ich uruchomienie - tłumaczy Adam Ringer.

Wtedy sieć Green Coffee zaczęła szukać pomysłu na finansowanie. Przygotowywała się nawet do wejścia na NewConnect, ale przykłady firm tam działających nie napawały jej optymizmem.

- Nagle zadzwonili do nas przedstawiciele Caffe Nero - sieci, która od dawna obserwowała polski rynek kawiarniany (brała nawet udział w procesie sprzedaży Coffeeheaven). Okazało się, że spotkaliśmy firmę niekorporacyjną, o podobnej filozofii i strategii działania. Po około rocznych negocjacjach doszliśmy do konsensusu i podpisaliśmy umowę joint venture. Długi okres negocjacji nie był spowodowany trudnością uzgodnień finansowych (te rozwiązaliśmy szybko), ale pomysłu na rozwój oraz ofertę "wspólnej" sieci. Ustaliliśmy, że będziemy wyróżniać się jakością (tzw. prime quality), lokalizacjami (nie na każdym rogu) i specyficzną oraz rozbudowaną ofertą zawsze świeżych potraw - mówi Adam Ringer.

Jak dodaje, joint venture polega na podzieleniu udziałów. - Caffe Nero wykupiło udziały mniejszościowych akcjonariuszy i ma teraz ich większość, niewiele ponad 50 proc. Mariaż ten zaowocował jednak wzmożonym rozwojem - jesteśmy chyba w tej chwili jedyną już siecią kawiarni, która szybko otwiera nowe lokale - mówi prezes Green Caffe Nero.

Caffe Nero została założona w Wielkiej Brytanii przez Gerry'ego Forda w 1997 r. Dziś sieć liczy ponad 500 kawiarni na świecie i zatrudnia 4 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA