PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Do Wola Parku skuterem, rowerem i nie tylko

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 paź 2017 12:10

Do Wola Parku skuterem, rowerem i nie tylko fot. Wola Park

Coraz więcej osób wybiera alternatywne środki transportu niż własne samochody. Do Wola Parku około 40 proc. klientów przyjeżdża właśnie rowerami czy komunikacją miejską. Dlatego w centrum handlowym można wypożyczyć rower miejski, korzystać z bezpłatnego strzeżonego parkingu rowerowego, wypożyczyć elektryczny skuter, a od października także samochód.

REKLAMA

Zrównoważony transport to nic innego, jak kontrola emisji szkodliwych spalin oraz promocja transportu wykorzystującego energię odnawialną. To idea szczególnie ważna w dzisiejszych czasach, w których na 1000 mieszkańców Polski przypada 599 aut. A to właśnie transport kołowy odpowiada za ponad 70proc. emisji gazów cieplarnianych w całej Unii Europejskiej. Można  temu zapobiec m.in. ograniczając ilości pojazdów z silnikami spalinowymi.

Carsharing w Wola Parku

Wola Park we współpracy z firmą Traficar wprowadził dla klientów nową usługę – carsharing, czyli współdzielenie samochodu. Skorzystają na niej nie tylko klienci Centrum, ale również sama Warszawa. Carsharing to możliwość posiadania samochodu bez kupowania. Dzięki temu zmniejsza się liczba samochodów na ulicach, które są używane tylko sporadycznie. Wypożyczalnia zastępuje prywatne auta, których ilość stanowi obciążenie dla środowiska. Usługi carsharingowe przyczyniają się bowiem do zmniejszania korków i emisji spalin - samochody Traficar spełniają restrykcyjną normę Euro 6. Ponadto jak twierdzą eksperci, jedno auto używane w tej formule może zastąpić nawet dwanaście samochodów prywatnych. Obecnie samochody Traficar można wypożyczyć w 15 dzielnicach stolicy. Wola Park jest pierwszym centrum handlowym w Warszawie, które udostępnia 4 miejsca parkingowe dla traficarów. Carsharing to wygodny sposób przemieszczania się po mieście, podnoszący komfort zakupów w centrum handlowym.

W jaki sposób działa usługa Traficar?

Aby skorzystać z usługi Traficar należy pobrać aplikację mobilną. Po aktywowaniu konta użytkownik za pomocą mapy odnajduje najbliższy samochód i rezerwuje go. Następnie powinien w ciągu 15 minut dotrzeć do auta i zeskanować umieszczony na nim kod QR, który otworzy drzwi samochodu. Koszt wypożyczenia Traficara składa się z 3 elementów. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy - 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Jednocześnie użytkownik nie ponosi opłaty za postój w miejskiej strefie płatnego parkowania czy tankowanie pojazdu. Usługa działa w otwartym modelu parkowania, co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy objętej usługą.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA