PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobry kwartał dla Immofinanz. Trwają przygotowania do debiutu na GPW

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 mar 2013 17:21

Dobry kwartał dla Immofinanz. Trwają przygotowania do debiutu na GPW

Dochód Immofinanz Group z wynajmu w Polsce zwiększył się z 38,7 mln euro okresie I-III kwartał roku finansowego 2011/12 do 45,5 mln euro aktualnie, co stanowi 9,2 proc. łącznych dochodów z tej działalności - podała firma w komunikacie. Trwają również przygotowania do wejścia grupy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie,

REKLAMA

Wyniki z działalności operacyjnej w Polsce wyniosły w omawianym okresie 44,5 mln euro, a ich udział w łącznych wynikach operacyjne Grupy wyniósł 11,2 proc.

Zysk z działalności operacyjnej w omawianym okresie sprawozdawczym wyniósł w Polsce 34,7 mln euro, a więc 7,8 proc. wartości EBIT całej Grupy.

W Polsce Immofinanz Group posiada 9,5 proc. łącznego portfela aktywów firmy. W jego skład wchodzi 38 obiektów, z czego 24 to obiekty istniejące, 7 w budowie i 7 w trakcie planowania. Ich łączna wartość księgowa wynosi 996,9 mln euro (937,4 mln euro w obiektach istniejących, 41,9 mln euro w tych w budowie, 17,6 mln euro w inwestycjach planowanych).

Portfel istniejących inwestycji dzieli się na 18 budynków biurowych (17,8 proc. łącznego portfolio budynków biurowych), 3 obiekty handlowe (14,1 proc. łącznego portfolio obiektów handlowych) oraz 3 nieruchomości logistyczne (4,3 proc. łącznego portfolio aktywów logistycznych).

Oczekiwana wartość po zakończeniu budowy bieżących projektów Grupy w Polsce, między innymi Tarasów Zamkowych i biurowca Nimbus, wyniesie 209,1 mln euro.

Jeśli chodzi o działalność całej grupy Immofinanz, na wszystkich rynkach, to osiągnęła ona dobre wyniki na poziomie operacyjnym w trzech kwartałach roku finansowego 2012/13.

Porównanie z analogicznym okresem roku poprzedniego wskazuje na silny wzrost, przede wszystkim dzięki dochodom z najmu, które zwiększyły się o 12,7 proc., do wartości 492,9 mln euro.

Znaczący postęp został odnotowany również jeśli chodzi o dochód ze sprzedaży nieruchomości, których wartość (przed uwzględnieniem kursów wymiany walut) była większa o 51,1 proc. i wyniosła 62,8 mln euro. Przychody te zrównoważyły spadek rok do roku w dochodzie ze sprzedaży projektów deweloperskich.

Wyniki transakcji wyniosły w trzech kwartałach roku finansowego 2012/13 396,8 mln euro, co oznacza wzrost o 6,7 proc. w porównaniu z 372 mln euro w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Zysk netto spadł w omawianym okresie o 22 proc., do 210,1 mln euro. Zaś zysk netto skorygowany o kursy walutowe i instrumenty pochodne spadł o 40,6 proc., do 162,1 mln euro. Spadek ten przypisać należy gorszemu wynikowi wyceny nieruchomości inwestycyjnych, skorygowanych o zmiany kursów walut, który wyniósł 24,7 mln euro zamiast 160,8 mln euro. Przepływy pieniężne brutto wyniosły natomiast 315,3 mln euro, co oznacza wzrost o 8,9 proc. r/r.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA