PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dostojny staruszek po liftingu

  • Autor: Joanna Budzaj
  • 29 lut 2016 15:21

Dostojny staruszek po liftingu Sklep sieci Bytom

Jeden z najstarszych producentów odzieżowych w Polsce, Bytom SA nie tylko przetrwał trudne czasy restrukturyzacji, ale odrodził się na polskim rynku i ciągle jest w czołówce.

REKLAMA

Spółka odzieżowa Bytom rozpoczyna 2016 rok z wynikami, których konkurencja może tylko pozazdrościć. W trudnym dla polskich firm odzieżowych czasie jej sprzedaż wzrosła prawie o 30 proc.

Firma szyje garnitury nieprzerwanie od 71 lat. Teraz noszą je rozwijający swoje kariery 30-35-latkowie, bo taki jest główny target producenta. W całej Polsce działa 97 salonów marki, w których od 2011 roku kupić można już nie tylko garnitury, ale całą męską garderobę plus akcesoria. Wzorem najelegantszych domów mody, w sklepach Bytomia, od 2012 roku, panowie mogą też korzystać z usługi szycia na miarę.

Te innowacje przyszły wraz z objęciem sterów spółki przez Michała Wójcika, specjalisty od trudnych restrukturyzacji. To on w latach 90. pomagał wyjść na prostą Vistuli. I to on od 2010 roku kieruje spółką, której historia zaczęła się w latach 40-tych, na Śląsku.

Trochę historii

Bytomskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego im. Gen Świerczewskiego, najpierw jeszcze pod nazwą Państwowa Konfekcyjna Fabryka, wyrosły na bazie przedwojennej niemieckiej szwalni w 1945 roku.

Pod koniec lat 60., dzięki „kontroli jakości produktu” i wysokim standardom, zakład awansował do grupy przedsiębiorstw specjalizujących się w sprzedaży eksportowej, czyli elity PRL-u. Tym samym klienci zachodnioeuropejskich domów towarowych poznali jakość made in Poland - nienagannie uszyte garnitury z wysokogatunkowej wełny, opatrzone metką Bytom.

Przez kolejne lata, od 1972 roku, od Mistrzostw Olimpijskich w Monachium, przez mistrzostwa w Montrealu, Atenach i Pekinie, Bytom ubierał kadrę polskich piłkarzy, a w 2012 roku z okazji piłkarskich mistrzostw w Polsce, powstała specjalna linia garniturów dedykowanych przedstawicielom UEFA.

W 1995 roku spółka zadebiutowała na GPW. Ciężkie czasy nie ominęły jednak PRL-owskiego lidera. W 2010 roku firma znalazła się na skraju upadłości, ale dzięki restrukturyzacji rozpoczął się nowy etap w życiu Bytomia.

Nowatorskie podejście

W 2013 roku spółka przeniosła swoją siedzibę z Bytomia do Krakowa. Jak tłumaczy prezes Michał Wójcik, zmiany w akcjonariacie i zarządzie przyniosły ze sobą wprowadzenie nowej strategii.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA