PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Douglas będzie miał potężnego inwestora finansowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2012 13:38

Douglas będzie miał potężnego inwestora finansowego

Advent International chce przejąć Douglas Holding. Fundusz wspólnie z rodziną Kreke, założycielami sieci drogerii, ogłosił wezwanie na zakup przynajmniej 75 proc. akcji firmy. Złożona oferta wycenia wartość spółki na 1,5 mld euro.

REKLAMA

Advent International i rodzina Kreke określiły w wezwaniu cenę za akcję na poziomie 38 euro. Rozmowy z największymi akcjonariuszami trwały od początku tego roku. Oferta przejęcia została złożona za pośrednictwem spółki Beauty Holding Three AG, w której Advent posiad 80 proc. udziałów.

- Celem transakcji jest stworzenie stabilnej struktury właścicielskiej, realizacja przyjętej strategii rozwoju oraz zapewnienie stałego wzrostu rentowności Grupy Douglas. (...) Jestem przekonany, że Advent International to odpowiedni partner do wdrożenia strategii repozycjonowania Grupy, która zapewni jej przyszły sukces - powiedział Jörn Kreke, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Douglas Holding AG.

Dodano, że jednym z celów przejęcia jest także przyśpieszenie wzrostu segmentu drogeryjnego i jubilerskiego, przy równoczesnej restrukturyzacji zmagającego się z trudnościami segmentu sprzedaży książek.

Do niemieckiej grupy Douglas Holding należy m.in. sieć perfumerii Douglas, która w Polsce liczy 101 placówek oraz ponad 1,1 tys. w Europie. Douglas Holding poza perfumeriami prowadzi też sieci Thalia (książki) z ok. 300 sklepami, Christ (biżuteria) z ok. 200 salonami, AppelrathCüpper (moda) - 13 punktów i Hussel (konfekcja) - ok. 230 sklepów.

Advent International oraz rodzina Kreke zabezpieczyli już zakup 50,5 proc. akcji Douglas Holding, ale oferta jest uzależniona od osiągnięcia progu 75 proc. udziałów w spółce. Około 2/5 akcji jest w posiadaniu inwestorów giełdowych. Pozostała część jest w rękach banków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA