PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DTZ Management usprawnia gospodarkę odpadami w swoich obiektach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lip 2012 15:55

DTZ Management Polska i Stena Recycling podpisały umowę o rozpoczęciu współpracy. Jej owocem ma być stworzenie kompleksowego i zoptymalizowanego zarządzania odpadami w obiektach komercyjnych należących do DTZ.

REKLAMA

Pierwszym obiektem, na terenie którego Stena rozpocznie swoją działalność będzie CH Bemowo w Warszawie. Następnie nowe rozwiązania trafią do innych obiektów w całej Polsce.

Do tej pory gospodarka odpadowa prowadzona była przez różnych operatorów. Stena Recycling zaproponowała jednak kompleksowe działania - od opracowania logistyki wywozów, poprzez system sortowania odpadów u źródła, po utylizację wraz odzyskiem frakcji pozytywnych, czyli nadających się do ponownego przetworzenia.

- Wybraliśmy Stena Recycling jako naszego dostawcę kompleksowych rozwiązań w gospodarce odpadami ze względu na wieloletnie doświadczenie w gospodarce odpadami, która ściśle wiąże się z optymalizacją kosztów operacyjnych obiektu - mówi Sylwia Wiszowata-Łazarz, senior marketing manager DTZ.

Co to oznacza dla klientów obiektów należących do DTZ? M.in. specjalne pojemniki na paragony przy kasach czy nowy system zbiórki odpadów w tzw. Food Cortach (pojemniki typu multisort umożliwiające segregacje kilku strumieni odpadów).

Zgodnie z umową Stena zajmie się również przeszkoleniem personelu sprzątającego obiekty. Dzięki wszystkim tym zabiegom DTZ przewiduje zwiększenie poziomu odzysku odpadów podlegających recyklingowi i optymalizacji kosztowej.

- Rozwiązanie, które wdrażamy w obiektach zarządzanych przez DTZ przynosi bardzo konkretne korzyści zarówno w wymiarze operacyjnym, kosztowym, jaki i ekologicznym - wyjaśnia Arkadiusz Maciejewski, dyrektor ds. innowacyjnych rozwiązań w Stena Recycling.

DTZ to międzynarodowa firma doradcza, zajmująca się między innymi kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi. W Polsce zarządza on ponad 40 nieruchomościami, których łączna powierzchnia przekracza milion km kw. Podległe obiekty to zarówno biurowce, magazyny, jak i powierzchnie handlowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA