PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DTZ podsumował wyniki centrów handlowych, którymi zarządza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 maj 2012 15:25

Firma DTZ podsumowała pierwszy kwartał 2012 roku w centrach handlowych, którymi zarządza.

REKLAMA

DTZ zebrała wyniki między innymi z: centrum Borek we Wrocławiu, Czyżyny i Zakopianka w Krakowie, Guliwer w Łodzi, Panorama w Poznaniu, Galeria Pomorska w Bydgoszczy, Dąbrówka w Katowicach, Bielawy w Toruniu, Arena w Gliwicach i Ferio w Koninie.

Duży wzrost zanotowało CH Ferio Konin. W samym marcu tego roku zarejestrowało wzrost liczby odwiedzających o 25 proc.

Innym przykładem kwartalnego wzrostu liczby klientów jest centrum handlowe Bielawy. Osiągnęło ono średni rozwój na poziomie 3,8 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału sprzed roku, zaś miesięczny największy przyrost odnotowano w marcu - 4 proc.

Jak podaje DTZ, bardzo stabilne wyniki odwiedzin przyniosło centrum Borek, różnica nie przekracza jednak pół procenta.

Podobnej analizie poddano obroty przynależnych obiektów. Największy wzrost pochodzi z łódzkiego Guliwera - prawie 25-proc. w zestawieniu z analogicznym okresem z 2011 roku. Ponownie najlepiej było w marcu - skok o 41,5 proc.

Także w Czyżynach w Krakowie ma miejsce tendencja wzrostowa - średnio 1,25-proc. w zestawieniu z poprzednim okresem porównawczym.

Prawie 2,5-proc. wzrost dotyczy Gliwic - centrum Arena. Największe zwiększenie obrotów pochodzi ze stycznia i wynosi 8 proc.

Ostatnie centrum z zestawienia to Galeria Pomorska. W tym przypadku wzrost obrotów utrzymuje się na poziomie około 7 proc.

- Bardzo perspektywicznie rozpoczęliśmy 2012 rok. Jak się okazuje, pomimo niedawnego kryzysu i podwyżek cen klienci wciąż chętnie robią zakupy w naszych centrach - dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Senior Marketing Manager, DTZ Management.

Spółka - w związku z rosnącą liczbą gości i obrotów - planuje rozszerzyć działania promocyjne prowadzone na terenach poszczególnych centrów. Obecnie rozpoczęły się prace związane z gromadzeniem danych na drugi kwartał 2012 roku, ich podsumowanie nastąpi w lipcu tego roku.

W portfelu DTZ znajdują się 22 obiekty handlowe, 14 biurowców i 7 magazynów. DTZ odpowiada za koordynację współpracy z ponad 2 500 najemców. Zarządza takimi obiektami jak: PH Zakopianka Kraków, PH Arena Gliwice, CH Bemowo Warszawa, CH Borek Wrocław, CH Czyżyny Kraków, CH Panorama Poznań, czy Millenium Hall Rzeszów.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA