PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duka w międzynarodowej sieci

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 wrz 2017 16:45

Duka w międzynarodowej sieci fot. Duka

Marka Duka, sieć sklepów wyposażenia kuchennego, rozszerza swoją działalność o rynki zagraniczne – do tej pory marka otworzyła już sklepy stacjonarne w znanych europejskich miastach, między innymi w Berlinie, Amsterdamie i Londynie. Następnym etapem jest promocja sklepów online na terenie Niemiec, Holandii i Anglii w ramach planu międzynarodowego rozwoju brandu Duka, któremu zależy na dotarciu do szerokiego grona odbiorców.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach zrealizowano plan otwarcia sklepu e-commerce w Niemczech. Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, zdobycie nowych Klientów, co przełoży się na wzrost sprzedaży produktów zarówno on-line, jak i off-line, oraz wzmocnienie wizerunku marki. Podobne założenia mają projekty dla Holandii i Anglii.

- Rozwój e-commerce ma dla nas duże znaczenie. Zależy nam, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Świadomie wybraliśmy takie kraje jak Niemcy, Holandia i Anglia ze względu na bliskie położenie, jak i fakt, że są one jednymi z największych rynków handlowych w Europie, które zostały zbadane i przeanalizowane pod kątem potrzeb i zachowań konsumenckich, dzięki czemu mogliśmy dobrać do nich odpowiednie modele biznesowe. Jest to dla nas pewnego rodzaju wyzwanie, ponieważ musimy brać pod uwagę odmienne preferencje zakupowe wynikające między innymi z różnic prawnych i ogólnej specyfiki danego państwa. – wyjaśnia Paweł Wróbel, dyrektor działu e-commerce.

Ze względu na różnice rynkowe w poszczególnych krajach wprowadzane są odmienne systemy i specjalne usługi dopasowane do potrzeb klientów, m.in. w Holandii produkty będą dystrybuowane z salonów do domu, co zapewni dostarczenie ich nawet tego samego dnia, co na tym rynku jest bardzo ważne. Z kolei w Niemczech, w przypadku braku wybranego towaru w salonie, będzie możliwość złożenia zamówienia, które zostanie dostarczone przez kuriera do domu. Duka stawia na elastyczność i chętnie wprowadza nowe rozwiązania wspierające offline.

Jak deklarują przedstawiciele Duka, Niemcy, Holandia i Anglia są dopiero początkiem. W planach firmy jest utworzenie efektywnego rynku cyfrowego na terenie całej Unii Europejskiej, stąd kolejnym krokiem jest również udostępnienie produktów na platformach sprzedażowych Amazon i eBay. Ich zaletą jest szeroki zasięg, który umożliwia dotarcie do użytkowników z całej Europy, a nie tylko w kraju, w którym pojawia się oferta. Na ten moment opisy produktów są dostępne w języku niemieckim, w najbliższym czasie pojawią się w pozostałych językach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA