PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duży wzrost przychodów Amrestu

  • Autor: PAP
  • 07 lis 2014 08:08

Zysk netto Amrestu przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w trzecim kwartale 2014 roku 31,4 mln zł, o 25 proc. powyżej rynkowych oczekiwań.

REKLAMA

Marża zysku netto Amrestu w trzecim kwartale 2014 roku wyniosła 4,1 proc.

"Na wynik ten wpływ miały także wyraźnie niższe koszty obsługi zadłużenia (koszty finansowe o 0,5pp niższe niż rok wcześniej). Dług netto na koniec trzeciego kwartału wyniósł 886,7 mln zł, a stosunek długu netto do zysku EBITDA to 2,47.

Wyższe od oczekiwań okazały się również wyniki Amrestu na poziomie operacyjnym (o 14,6 proc.) i EBITDA (wyżej od konsensusu o 5,7 proc.). Wyniosły one odpowiednio: 100,4 i 50,2 mln zł.

Rentowność EBITDA w Europie Środkowo-Wschodniej wzrosła w trzecim kwartale 2014 o 2,1pp do poziomu 64,4 mln zł (14,4 proc. całości sprzedaży).

W komentarzu do wyników Amrest podał, że sprzyjające warunki na rynkach surowców w połączeniu z szeregiem działań w obszarze łańcucha dostaw przyczyniły się do wyraźnej poprawy kosztów sprzedaży w tej dywizji. Dodatkowo w trzecim kwartale 2014 roku pojawiły się efekty inicjatyw mających na celu optymalizację kosztów mediów oraz znaczną redukcję jednostkowych kosztów nowych otwarć. Poprawa marż widoczna była w każdej z czterech marek działających w dywizji CEE.

Sprzedaż Grupy AmRest wzrosła w trzecim kwartale 2014 roku o 9,9 proc. i wyniosła 765,3 mln zł. Skumulowane przychody AmRest wygenerowane przez trzy kwartały 2014 roku wyniosły 2,15 mld zł były o 9,3 proc. wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Przychody ze sprzedaży wygenerowane w Europie Środkowo-Wschodniej wyniosły w trzecim kwartale 2014 roku 448,2 mln zł i były o 8,0 proc. wyższe niż przed rokiem. Zagregowane przychody wygenerowane w trzech kwartałach roku 2014 wzrosły o 7,4% proc..

"Rosnąca dynamika sprzedaży jest efektem utrzymujących się pozytywnych trendów w większości restauracji porównywalnych w regionie (w szczególności największej marki - KFC), jak również sprzedaży nowootwartych lokali" - napisano w komentarzu do wyników Amrestu.

W ciągu ostatniego roku (w okresie od 1 października 2013 r. do 30 września 2014 r.) AmRest otworzył w Europie Środkowo-Wschodniej 42 nowych restauracji, zwiększając liczbę lokali do 458.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA