PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwa handlowe serca Katowic

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2016 09:53

Dwa handlowe serca Katowic Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Mieszkańcy Katowic nie mogą narzekać na brak centrów handlowych. Jak na rynku sprawdzi się nowy projekt Echo Investment? - Miasto ma wyraźnie zarysowany podział na część północną i południową. Południowe dzielnice Katowic nie mają nowoczesnego obiektu handlowego - zapewnia Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

REKLAMA

- W przypadku Katowic mamy do czynienia z wyraźnie zarysowanym podziałem na część północną i południową. Głownie za sprawą autostrady biegnącej przez miasto. Dzięki temu mamy dwa osobne obszary handlowe. Część północna ma już zagospodarowaną powierzchnię handlową poprzez istniejące obiekty, czego potwierdzeniem jest bardzo wysoki wskaźnik nasycenia. Natomiast południowe dzielnice Katowic nie mają nowoczesnego obiektu handlowego i to był główny powód podjęcia decyzji o realizacji galerii w Katowicach - tłumaczy Marcin Materny.

Jak dodaje, Katowice to również aglomeracja charakteryzująca się wysokim poziomem siły nabywczej. - Na południu Katowic cały czas powstają nowe dzielnice, obszar ten rozbudowuje się. To wszystko spowodowało, że zdecydowaliśmy się na tę lokalizację i liczymy na sukces naszego przedsięwzięcia - dodaje.

Libero, bo taką nazwę nosić będzie inwestycja, ma składać się w 30 proc. z funkcji niehandlowych. - Z tego 7 proc. przeznaczone zostanie na gastronomię. Nowoczesne food courty w galeriach handlowych to dobrze przemyślane i zaplanowane strefy, gdzie w przyjaznym otoczeniu można spróbować dań z różnych stron świata. Konsumpcja odbywa się na otwartych tarasach albo w lokalach z ogródkiem i własnym wyjściem z budynku - komentuje Materny.

Oprócz gastronomii w planach jest m.in. 7-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona. - Chcemy też zaoferować nowy wymiar oferty usługowej, m.in. centrum medyczne. Całość uzupełni przestronny plac zewnętrzny z miejscami do odpoczynku, skate parkiem, a zimą z lodowiskiem. Nasze podejście, które uwzględnia dostrzeganie zmian rynkowych, a tym samym zmian w strukturze i funkcji współczesnego centrum handlowego podsumowuje hasło naszej galerii: "new shopping experience" - podsumowuje przedstawiciel Echo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA