PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwa scenariusze dla Textilmarket. Debiut, albo inwestor strategiczny

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2016 11:16

Dwa scenariusze dla Textilmarket. Debiut, albo inwestor strategiczny Fot. Textilmarket

Jeśli oferta publiczna spółki zależnej Redanu, TXM, nie zostanie przeprowadzona do 31 marca 2017 r. wówczas akcjonariusze spółki podejmą działania zmierzające do sprzedaży jej akcji inwestorowi strategicznemu lub finansowemu - wynika z opublikowanego właśnie aneksu do umowy inwestycyjnej zawartej między akcjonariuszami firmy w sierpniu 2014 r.

REKLAMA

Aneks został zawarty w celu dostosowania umowy do bieżącej sytuacji prawnej. Zgodnie z aneksem, nowym terminem granicznym, do którego powinno nastąpić IPO, jest 31 grudnia 2016 r.

"Umowa została także zmieniona w ten sposób, że w przypadku gdy IPO spółki nie nastąpi do 31 marca 2017 r. wówczas akcjonariusze spółki podejmą działania celem umożliwienia sprzedaży akcji spółki inwestorowi strategicznemu lub finansowemu, zaś jeśli IPO spółki nie nastąpi do 30 czerwca 2017 r. wtedy strony zobowiązały się do złożenia akcji spółki do depozytu w instytucji finansowej do 31 października 2017 r." - podano w komunikacie.

Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu, informował ostatnio, że w związku z wezwaniem na akcje Redanu rozważana jest możliwość przesunięcia planowanego IPO spółki zależnej TXM na jesień. "(...) ogłoszenie wezwania zmusza nas do rozważania, czy te dwa procesy powinny toczyć się jednocześnie" - mówił wówczas Kruszyński.

W optymistycznym wariancie do IPO mogłoby jednak, według niego, dojść jeszcze w tym półroczu.

Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redanu, wraz z rodziną i spółkami od nich zależnymi, 10 maja ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po cenie 2,07 zł. Celem jest wycofanie Redanu z obrotu publicznego. Zapisy potrwają od 31 maja do 29 czerwca.

Redan informował, że jednym z kluczowych powodów ogłoszonego wezwania na akcje Redanu jest planowane wprowadzenie na GPW akcji spółki zależnej TXM, zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TXM Textilmarket. Spółka liczy, że inwestorzy, którzy sprzedadzą papiery Redanu, zainwestują pozyskane środki w nową emisję TXM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA