PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dworzec PKP Gdynia Główna powiększa ofertę o fast food

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2014 12:55

Do grona najemców dworca Gdynia Główna dołączyła nowa marka. Od 19. maja pasażerowie mogą skorzystać z oferty gastronomicznej sieci restauracji McDonald's.

REKLAMA

Nowy lokal został otwarty w dotychczas nieużytkowanej Sali Restauracyjnej. Prace aranżacyjne w lokalu rozpoczęły się jeszcze w marcu br. Ze względu na zabytkowy charakter dworca, aranżacja powierzchni komercyjnej wymagała uzgodnienia z miejskim konserwatorem zabytków. Najemca, oprócz ponad 500-metrowej powierzchni wewnątrz budynku, zapewnił swoim konsumentom dodatkową przestrzeń. Na zewnątrz na klientów restauracji czeka przyjazny ogródek.

- Coraz częściej najemcami na dworcach zostają znane firmy sieciowe - mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości w PKP S.A. - Jedną z nich jest właśnie marka McDonald's, która otwiera kolejną w Polsce restaurację na terenie dworca. Oprócz Gdyni Głównej, lokale sieci funkcjonują już m.in. w budynkach dworców Warszawa Centralna, Gdańsk Główny i Katowice - dodaje.

Dzięki intensywnym działaniom, PKP S.A. osiąga coraz lepsze wyniki w komercyjnym zagospodarowaniu dworców. Najlepsze rezultaty widoczne są na dworcach Warszawa Wschodnia i Kraków Główny, gdzie stopień wynajęcia powierzchni przez najemców sięga niemal 100 proc. Przestrzeń komercyjna na dworcu Gdynia Główna zaledwie w ciągu roku wzrosła natomiast z 47 do 82 proc. Oprócz nowo otwartej restauracji w budynku znajdują się również m.in. drogeria Rossmann, sklep z zabawkami ToysBox, kawiarnia SoCoffee i kantor Interchange. Wkrótce pojawi się także apteka.

Dworzec Gdynia Główna przeszedł w 2012 r. gruntowną modernizację. Dzięki inwestycji obiekt stał się bardziej funkcjonalny i przyjazny podróżnym. Usunięto bariery architektoniczne i dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji wyniósł ponad 48 mln zł brutto i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA