PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dworzec w Augustowie do wzięcia

  • Autor: PAP
  • 22 sty 2018 07:45

Dworzec w Augustowie do wzięcia

Spółka PKS Nova ponownie wystawiła na sprzedaż dworzec w Augustowie (Podlaskie), ale obniżyła cenę wywoławczą, która obecnie wynosi 2,3 mln zł netto. Spółka próbuje sprzedać nieruchomość od czerwca ubiegłego roku.

REKLAMA

Przetarg zostanie przeprowadzony 25 stycznia. Nowa cena nieruchomości jest niższa o 400 tys. zł od ostatniej i obecnie wynosi 2,3 mln zł netto plus należny podatek VAT. W czerwcu ubiegłego roku cena była jeszcze wyższa - 3,25 mln zł.

Spółka PKS Nova po raz piąty próbuje sprzedać dworzec. Działka o powierzchni 0,34 ha znajduje się w centrum Augustowa. Spółka chce sprzedać całą nieruchomość.

Spółka PKS Nova podjęła pierwszą próbę sprzedaży dworca w czerwcu ubiegłego roku. Znalazł się nabywca, ale niedługo potem odstąpił od przetargu. Kolejne próby sprzedaży nie powiodły się.

Jak poinformował PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki, nabywca kupując nieruchomość będzie miał dwie możliwości. Pierwsza z opcją dzierżawy dla PKS Nova 2 stanowisk autobusowych i obiektu na kasę biletową. Druga opcja dotyczy zbycia nieruchomości bez dzierżawy. W drugim przypadku PKS Nova miałby czas do 30 kwietnia na znalezienie innej lokalizacji na dworzec. W tym czasie mógłby korzystać z obecnego dworca.

"W zależności jakie priorytety może mieć nabywca stajemy mu naprzeciw. Chcemy tym sposobem przyciągnąć większą liczbę potencjalnych zainteresowanych" - dodał Sieradzki.

Przy wcześniejszych przetargach nie było opcji pozostawienia części dworca w dotychczasowym miejscu, co nie podobało się władzom Augustowa. Teraz burmistrz Wojciech Walulik powiedział PAP, że sposób zbywania dworca jest dopuszczalny dla miasta, bo PKS Nova zamierza pozostawić dworzec w formie dwóch stanowisk przejazdowych.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować przed upadłością.

PKS Nova sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Znalazł się już nabywca dworca w Siemiatyczach i Ciechanowcu.

W Białymstoku w grudniu 2017 r. został uruchomiony nowy dworzec PKS Nova. Stary został zburzony. Nowoczesny dworzec ma łączną powierzchnię ok. 2 tys. m kw., z czego ok. 900 m kw. to przeszklona hala dworcowa z wejściami z czterech stron budynku. Są cztery kasy do obsługi pasażerów.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów i zatrudnia blisko 950 osób. Kapitał zakładowy spółki wynosi 18,6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIESPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA