PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dworzec w Bydgoszczy już z wiechą

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2015 15:03

Zakończyły się prace przy konstrukcji zasadniczego budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna, który stanął na miejscu wyburzonego obiektu z końca lat 60. zeszłego wieku. W poniedziałek na szczycie budowli zawieszono symboliczną wiechę.

REKLAMA

"Nareszcie Bydgoszcz doczekała się nowoczesnego obiektu, spełniającego wszystkie wymogi. Prace przebiegają zgodnie z planem. Już na przełomie drugiego i trzeciego kwartału chcemy oddać część głównego budynku do dyspozycji podróżnych, przenieść tu ruch z dworca tymczasowego. Mam nadzieję, że zgodnie z harmonogramem zakończymy projekt. Cały projekt musi być gotowy i rozliczony do końca 2015 r." - powiedział członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz.

Zaznaczył, że znaleziono już większość zainteresowanych wynajem powierzchni dworca na cele handlowe, a w części budynku będą mieścić się biura spółek kolejowych.

Gotowa jest już elewacja znajdującego się pomiędzy peronami zabytkowego budynku z XIX wieku, a wewnątrz trwa wymiana instalacji. Pasażerowie mogą już korzystać z wyremontowanych peronów 2, 4 i 4a, a prowadzone są jeszcze prace na peronach 3 i 3a.

Zaplanowano, że prace w części podziemnej i na parterze czterokondygnacyjnego budynku zakończą się w trzecim kwartale, a całość zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale.

Wykonawcą budowy jest konsorcjum firm Budimex SA z Warszawy i Lech sp. o.o. z Bydgoszczy. Członek zarządu Budimeksu Henryk Urbański poinformował, że otwarcie kompleksu dworcowego planowane jest 27 listopada.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Powstaną specjalne ścieżki i oznaczenia dla osób niedowidzących, w budynku stacji zamontowane zostaną windy wyposażone w system informacji głosowej i oznaczenia w języku Braille'a. Cały obiekt zostanie wyposażony w monitoring. Przebudowana zostanie również infrastruktura kolejowa, m.in. tory i sieć trakcyjna.

Budowa dworca rozpoczęła się w połowie zeszłego roku. W związku z wyburzeniem zasadniczego budynku obsługę podróżnych przeniesiono do ustawionych nieopodal kontenerów, w których urządzono m.in. kasy biletowe PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i Arrivy.

Inwestycja będzie kosztować 197 mln zł, z czego 120 mln stanowić będzie dofinansowanie unijne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA