PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwucyfrowy wzrost obrotów grupy EM&F

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2012 09:19

W II kwartale br. grupa EM&F zwiększyła przychody ze sprzedaży o 13 proc. r/r. W ciągu całego półrocza grupa zanotowała przychód w wysokości 1,3 mld złotych, czyli o 14 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

REKLAMA

Największy przychód w II kwartale w ramach grupy odnotował segment e-commerce, gdzie wzrost przychodów wyniósł 41 proc. Również Empik Digital & Publishing cieszy się wzrostem popularności - np. sprzedaż audiobooków i e-booków wzrosła aż o 300 proc.

Dość dobry wynik odnotowała Grupa Smyk - 18 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku. W salonach Empik sprzedaż wzrosła o 5 proc. Nadal Empik stanowi największą część przychodów w ramach grupy - w II kwartale sprzedał produkty za 277 mln złotych. To o 35 mln więcej niż Smyk.

70 proc. sprzedaży grupy EM&F pochodzi z Polski. W Rosji i na Ukrainie sprzedano 16 proc. produktów, natomiast w Niemczech 12 proc.

Zysk netto grupy wyniósł w II kwartale 41,2 mln złotych. Łączny dług zmniejszył się w porównaniu do poprzedniego kwartału o 12 mln złotych - do 679 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA