PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dynamika przychodów Komputronika wyższa niż zysku

  • Autor: PAP
  • 26 kwi 2013 07:13

Komputronik zanotował w IV kwartale roku obrotowego 2012/2013 znacząco wyższą dynamikę wzrostu przychodów niż zysku handlowego - poinformował PAP Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika. Dodał, że spółka nie planuje obecnie publikowania prognozy na rok obrotowy 2013/2014.

REKLAMA

"Nasz udział w rynku sprzętu IT oceniam na 12 proc. Myślę, że ten udział będzie się zwiększał, ponieważ nasze przychody rosną szybciej od rynku. W I kwartale roku kalendarzowego (IV kwartale, roku obrotowego spółki - PAP) wzrost przychodów był znacząco wyższy od dynamiki zysków handlowych" - powiedział PAP Buczkowski.Spółka informowała na początku kwietnia, że wstępne szacunki wskazują na osiągnięcie w ostatnim kwartale roku obrotowego 2012/2013, zakończonego 31 marca, zysku handlowego ze sprzedaży towarów i usług w ujęciu jednostkowym o wartości 28,7 mln zł wobec 24,7 mln zł przed rokiem (wzrost o 16 proc.).
Komputronik obniżył w lutym prognozy wyników na rok 2012/2013, kończący się w marcu, m.in. w związku z trudną sytuacją makroekonomiczną i zamrożeniem bądź przesunięciem niektórych kontraktów. Zysk netto grupy ma wynieść 2,3 mln zł, a EBITDA 17,5 mln zł. Prognoza skonsolidowanych przychodów pozostała bez zmian, na poziomie 1,14 mld zł.

Prognoza jednostkowego zysku netto wynosi 4,5 mln zł, EBITDA 18 mln zł, a przychodów 1,12 mld zł.

"Jest jeszcze za wcześnie, ze względu na skomplikowany system rozliczeń bonusów rocznych, by można było potwierdzić w 100 proc., że zrealizowaliśmy zysk w wysokości, którą prognozowaliśmy. Jednak według naszej obecnej najlepszej wiedzy nie ma powodów by sądzić, że ta prognoza jest zagrożona. Jest nawet szansa, że wynik będzie wyższy" - poinformował prezes.

Dodał, że spółka skłania się obecnie ku temu, by nie publikować prognozy na kolejny rok ze względu na zbyt zmienny rynek i naszą nową politykę handlową.
"Ostatnie miesiące udowadniają, że sytuacja może się dynamicznie zmieniać. Jeśli ta decyzja miałaby się zmienić, to stanie się to na przełomie sierpnia i września" - skomentował.

Zdaniem Buczkowskiego do końca 2014 r. z rynku zniknie zdecydowana większość sklepów działających poza sieciami.

"Obserwujemy tendencję, że duże podmioty rosną, natomiast małe sklepy znikają. Mam hipotezę, że do końca 2014 r. niemal wszystkie sklepy niedziałające w ramach sieci zakończą działalność" - powiedział.

Prezes poinformował, że nie ma powodów, by spółka zmieniała swoją politykę dywidendową.

"Chcemy być dla naszych akcjonariuszy przewidywalni pod tym względem, niezależnie od tego czy jest to zysk jednostkowy na poziomie 20 mln zł czy 5 mln zł, to chcemy się jego częścią podzielić" - poinformował.

"Rekomendacji zarządu można się spodziewać na początku czerwca" - dodał.
Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że dywidenda za rok obrotowy 2012/2013 nie przekroczy 20 proc. zysku.
Z zysku za rok obrotowy 2011/2012 Komputronik przeznaczył na dywidendę 3,46 mln zł z zysku netto wynoszącego 19,24 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA