PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyrektor PKP: Koncepcje zagospodarowania dworca Warszawa Gdańska są bardzo ciekawe - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 wrz 2013 14:01

W tym roku PKP wyszło do inwestorów z ofertą realizacji inwestycji na terenie PKP Warszawa Gdańska, w ramach której mają powstać m.in. powierzchnie komercyjne. Zgłosiło się sześciu inwestorów. - Przekazali nam swoje koncepcje inwestycji wraz z wizją zagospodarowania terenów. Projekty te są bardzo ciekawe - podkreśla Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości, pełnomocnik zarządu, PKP SA.

REKLAMA

Jak dodaje, teren w pobliżu dworca Warszawa Gdańska to tygiel komunikacyjny. W każdej z koncepcji uwzględniono budowę nowego dworca z powierzchniami handlowymi i biurowymi. Pojawiają się też propozycje połączenia tych funkcji z mieszkaniowymi oraz obiektem hotelowo-konferencyjnym. - Niektóre koncepcje zawierają też ciekawą propozycję przykrycia torów i jednocześnie połączenia Żoliborza ze Śródmieściem. Dzięki temu tory przestałyby dzielić miasto i stałyby się mniej widoczne - wyjaśnia Jarosław Bator.

Dyrektor PKP podkreśla, że spółka ma określone kryteria, według których ocenia przekazane przez inwestorów projekty. - Komisja powołana do oceny koncepcji do końca miesiąca ogłosi, które z nich przechodzą do kolejnego etapu i z którymi będziemy ustalać dalsze szczegóły. W ten sposób możliwe jest znalezienie do końca roku inwestora, a w przyszłym roku podpisania umowy - podsumowuje Jarosław Bator.

Jak informowaliśmy, do rokowań w sprawie zagospodarowania dworca Warszawa Gdańska i okolicznych terenów stanęły firmy: Echo Investment, Ghelamco, HB Reavis, Immobel, grupa Marvipol oraz Penta Investments.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA