PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyskont i supermarket w jednej galerii. Jak połączyć żywioły?

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 03 lis 2015 15:03

Dyskont i supermarket w jednej galerii. Jak połączyć żywioły? Galeria Sfera

Galeria Sfera wykorzystała dwa budynki dla dwóch operatorów: sieci dyskontowej i supermarketu. O efektach tego rozwiązania z Propertynews.pl rozmawia Ireneusz Hendel, członek zarządu Galerii Sfera.

REKLAMA

- Galeria Sfera jest śródmiejskim obiektem składającym się z dwóch budynków połączonych łącznikiem. Każdy z nich posiada odrębny parking. Pojawienie się dwóch operatorów spożywczych było odpowiedzią na potrzeby lokalnego klienta - tłumaczy Ireneusz Hendel.

Jak zauważa przedstawiciel obiektu, otwarcie dwóch sklepów było możliwe m.in. dzięki podziałowi galerii na dwie części. - Każdy ze sklepów obsługuje klientów w innych budynkach. Pomiędzy sklepami jest około 500 m odległości, dzięki czemu operatorzy nie odczuwają wzajemnego oddziaływania - dodaje Hendel.

Jak zaznacza,  oba sklepy - zarówno Piotr i Paweł, jak i Biedronka - posiadają zdecydowanie różny asortyment. - Pozwala to goszczącym u nas klientom na dokonanie zakupów spożywczych dostosowanych do swoich potrzeb asortymentowych oraz możliwości cenowych - zaznacza.

Sama galeria nie odczuwa przy tym konkurencji obu formatów. - Konkurencyjne otoczenie obu operatorów spożywczych wynika z położenia Galerii Sfera w śródmieściu – przestrzeni miasta, w której działają także inne sklepy spożywcze różnych formatów. Dla klientów naszej galerii dwa tak różne formaty sklepów spożywczych stanowią atrakcyjne wzbogacenie oferty handlowej - dodaje członek zarządu Galerii Sfera.

Obiekt ma na to twarde dowody wynikające z analizy zachowań klientów. - W łączniku pomiędzy budynkami nie zaobserwowaliśmy klientów, którzy po dokonaniu zakupów w Biedronce przechodziliby do Galerii II. To samo dotyczy współodwiedzania Galerii I po dokonaniu zakupów w supermarkecie Piotr i Paweł - komentuje.

Taki charakter obiektu w Bielsku-Białej jest jednak unikalny. Dlatego Ireneusz Handel wskazuje na czynnik, który może mieć znaczenie przy komercjalizacji innych galerii. - Bardzo ważnym aspektem w ramach komercjalizacji galerii handlowej jest równomierne rozłożenie akcentów funkcjonalnych dla klientów w przestrzeni obiektu - tłumaczy.

Galeria Sfera wykorzystała dwa budynki dla dwóch operatorów. - Niewątpliwie przyczynia się to do dalszego wzrostu dwóch najważniejszych wskaźników w obiekcie handlowym: odwiedzalności i obrotów - podsumowuje.

Galeria Sfera w Bielsku-Białej to jedna z największych galerii handlowych na południu Polski. Otwarty w 2001 roku obiekt jest jednym z pierwszych w Polsce projektów rewitalizacyjnych zrealizowanych w dużej skali. Obecnie toczy się proces przejęcia obiektu - globalna firma CBRE Global Investors wyraziła swoje zainteresowanie akwizycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA