PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyskont zarabia więcej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2017 13:52

Dyskont zarabia więcej Textilmarket

O 11 proc. do 25 mln zł wzrosły w styczniu br. przychody odzieżowej sieci dyskontowej TXM w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Największą dynamikę zanotował kanał e-commerce, którego obroty zwiększyły się w tym okresie o 26 proc.

REKLAMA

Szacunkowa wartość przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez TXM w styczniu 2017 r. wyniosła 25 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu do stycznia poprzedniego roku. Z tego przychody sklepu internetowego w styczniu 2017 r. wyniosły 1 mln zł i były o 26 proc. wyższe względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

- W styczniu br. osiągnęliśmy dwucyfrową w ujęciu procentowym poprawę obrotów, kontynuując wzrostowy trend z poprzednich okresów. Zwiększenie obrotów jest przede wszystkim pochodną rozwoju sieci handlowej, ale także coraz większej efektywności kanału e-commerce. Stale rosnący udział kanału internetowego w sprzedaży TXM potwierdza nasze założenia, że jest to bardzo perspektywiczna gałąź, umożliwiająca szersze dotarcie do klientów. Cieszy nas także wyraźny wzrost sprzedaży z mkw. naszych nowych sklepów w wielkopowierzchniowym formacie. Świadczy to o słuszności naszej nowej strategii, rozpoczętej w ubiegłym roku – powiedział Lech Przemieniecki, prezes zarządu TXM.

Sieć TXM na koniec stycznia 2017 r. składała się z 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. mkw., która była 29 proc. wyższa niż na koniec stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA